Marketka123

Jaké je souřadné slovo ke slovu parukářka?

Nejlepší odpověď
annas

Ta, která zhotovuje paruky, tedy vlásenkářka .

Jinak je také sýkora parukářka, tedy opeřenec.
Doplňuji:
Omlouvám se, četla jsem špatně. Vím, co je slovo souřadné – slovo na stejné úrovni, četla jsou souznačná. . Navíc jste neuvedla druh, kategorii..

Pařukářka – vlásenkářka – kadeřnice – holička = povolání, profese

Souřadná slova : sýkora parukářka – s. koňadra – s. babka – s. modřinka – s. úhelníček – s. uzdičková. = sýkorovití pěvci – ptáci

Jinak diskuse

Další odpovědi
klumprt

Souřadné slovo není synonymum.
definice souřadného slova je zde: http://www.slovnik-cizich-slov.cz/sourad­na_slova.html

Jak to já chápu, tak k parukářce bude souřadná třeba koňadra nebo modřinka. Nebo kloboučnice 🙂