Meruňka272

Souhrnný název pro anodu a katodu?

Jaký je souhrnný název pro anodu a katodu?
Jaké zařízení přeměňuje jiný druh energie na energii elektrickou?
Předem díky za odpověď.
Doplňuji:
Původně je to do křížovky, která je do fyziky. Hledala jsem jiný termín a nakonec jsem našla i souhrnný název pro anodu a katodu. Pořád ale nemohu přijít na zařízení, které přeměňuje energii. Hledala jsem v sešitě, který mám ještě z loňského roku a nic jsem nenašla.

Odpovědi
gecco

DÚ do fyziky??
😉
Napiš vlastní názory – zkontrolujeme ti je…
A – stačí se zamyslet, kvůli tomuto fakt nemusíš pročíst ´půl encyklopedie´…
Doplňuji:
K Doplnění:

  1. anoda a katoda → elektrody
  2. „zařízení, které přeměňuje energii“ – podle toho, jakou
  • dynamo, alternátor, generátor, motor
  • akumulátor, baterie
  • reaktor, kolektor (např. sluneční)

Kdybys aspoň napsala – na kolik písmenek a jaká už máš…
😉

isteron

Mechanická – elektrická ? dynamo, alternátor
chemická : batérie, akumulátor
svetelné, tepelné : solárne články

Baromut

Elektroda třeba?