Kajoch

Souhlasíte se sdělením „Spravedlnosti se domáhejme pouze u Boha. K soudu se chodí jen pro rozhodnutí.“?

Tohle je výrok jednoho nejmenovaného právníka.

Nejlepší odpověď
Schluker

Ne. Neverim v boha, takze nemohu souhlasit i pres to, ze chapu, co tim citatem autor sleduje.

Další odpovědi
Kepler

Spravedlnosti se nedomůžeš ani u žádného boha. Pokud vůbec existuje, je mu všechno jedno.. Jediná spravedlnost na tomto světě je, že všichni musíme zemřít. Bez výjimky.

EKSOT123

Jo a podle okolností je možná dobře, že to říká i sám právník. Samozřejmě že i kdyby soudce a porota byli poctiví, nadprůměrně inteligentní, a kdoví co ještě, tak život je tak složitý a nabízí tolik variant, že zákony slouží spíš k hrubému orientačnímu posouzení. V některých případech pak soudní rozhodnutí nutně musí připomínat slona v porcelánu.
Pokud jde o menší a střední křivdy, člověk by to měl překousnout, poněvadž ve srovnání s jinými případy jde o prkoniny. V nejtěžších případech pak nejlépe podle modlitby … jakož i my odpouštíme našim viníkům… Podle Ježíšových slov ale bude spravedlnost řešena do posledního detailu.

elkon

Je to kravina. Jestli to řekl právník, tak od toho bych utíkal dost rychle.

Pepa25

Jeden můj známý právník to říká trochu jinak: „Na moři a u soudu jsme v rukách Božích“ jinými slovy nikdy nevíte, jak to dopadne. Proto vždy neprve doporučuje dohodu protistran.