Smlouvyzdarm

Souhlasíte s názorem Ivana Langera (ODS) někdy z roku 2000, že policie dělá příliš mnoho odposlechů?

Padlo to v diskusi s policejním prezidentem, kterým byl v té době plk. Kolář a Langer jako stínový ministr vnitra mu to tenrát vyčítal. Policejní prezidet mu tenkrát sdělil, že jemu je lhostejné zda by ho někdo odposlouchával, protože on ví, že se ničeho nedopustil a nemá se tak čeho obávat. Na základě těchto slov Langer tenkrát prohlásil, že by měl rezignovat na svou funkci, ale to spíše pro zajímavost. Podstatou je to, že Langer kritizoval policii, že pořizuje mnoho odposlechů a tak se ptám na Váš názor…
Děkuji všem za odpovědi. Musím se přiznat, že mi nešlo až tak o samotné odposlechy, ale spíše o podstatu, že politici často řeší témata, která obyčejní lidé nedokážou posoudit, protože se namajíc čeho chytit, což Drap trefil takříkajíc od pasu a také jsem byl zvědav jaké budou reakce. Srovnávat stejná slova po dvaceti letech? … asi by to taky šlo, i když už víte, že to nebyl tak úplně můj záměr, ale čekal jsem, že se někdo i takto vyjádří – tedy spíše kokrétně jako ano nebo ne. Pokud bych se na to podíval doslovně, byly by asi stejně jako tenkrát jen dva tábory, a to sice tábor ano, odposlechů je hodně (to jsou ti co mají co skrývat nebo ti co předpokládají, že žijí v mravní společnosti a ještě nedostali příležitost pochopit, že jejich optimismus pramení pouze z nedostatku informací) a tábor druhý, kterému by to bylo jedno jako již zmíněnému policejnímu prezidentovi, protože nemají co skrývat. Tento příklad nebyl vybrán náhodně, protože je v něm skryta ještě jedna maličkost, a to sice, že Langer vytýkal příliš mnoho odposlechů policii a je třeba si uvědomit, že Langer je mimo jiné také vystudovaný právník. Předpokládám, že tedy i věděl, že o množství odposlechů vůbec nerozhoduje policie, ale právě soudy. Co tedy dodat? Blíží se volby a tak všichni dobře poslouchejme kdo pojede na vlně ve stylu pana Langra, nebo kdo to třeba povýší na další level (myslím, že Kaloušek k tomu nemá daleko, když ho poslouchát tak se jenom divím, že ještě neemigroval) a jen doufejme, že si toho všimne více lidí, aby se tito lidé konečně mohli začít živit něčím jiným než řízením našich životů stejně jako Ivánek.

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdo z nás neví kolik těch odposlechů je a za jakým účelem. Tudíž ani nikdo z nás nemůže posoudit zda jich je hodně, nebo málo.

Další odpovědi
MichaelOffic

Na pana Langera mám svůj názor a budu tak slušný, že jen řeknu že s ním nesouhlasím v ničem

cukrar

Vy chcte rovnat slova z roku 2000 a stav 2017?

still

Názory pana Langera jsou pro mne absolutně bezpředmětné. Nevěřím mu ani nos mezi očima. Když se řekne lhář, vybavím si jeho obličej.