Bobule

Souhlas majitele nemovitosti s umístěním sídla živnosti

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda někdo nevíte, jak postupovat při založení živnostenského oprávnění.
Trv.bydliště mám na severu Moravy, stabilně bydlím v Kladně, trv.adresu si měnit nechci v žádném případě. Teď jsem se ale rozhodla založit si ŽL, a nechci abych měla sílo živnosti vázané k trv.bydlišti. Lze to udělat ? Jedná se o fyzickou osobu, nikoliv právnickou.
A dále, pokud to lze, existuje nějaký formulář, na kterém mi majitel nemovitosti udělí souhlas s umístěním sídla živnosti ?

Nejlepší odpověď
anonym

Zajdi na živnosťák. Vyplníš formulář. Připrav si 1000 Kč. Zjisti si o jakou živnost jde, od loňska došlo ke změnám v zákoně o živnosti. V přílohách si najdi ten typ, volná, koncesovaná, vázaná. Podle toho se odvíjí podmínky na vzdělání a praxi (doklad o škole, odbornosti apod.)
-
Můžeš provozovat živnost, kde není sídlo, děláš to doma, které jako sídlo neuvádíš ( účetnictví, BOZP, programování aj.). Pak by si mohla čekat kontrolu v bytě. Nevím jakou živnost. Vzor formuláře neexistuje, ale na netu se dá najít, jak by to asi mělo vypadat. Uprav na své podmínky http://www.vzo­ry.cz/vzory/pod­nikani-a-zivnosti/souhlas-s-umistenim-sidla-spolecnosti/

Další odpovědi
Drap

Od nového roku už nemusíš mít souhlas majitele pronajmutého bytu.

cukrar

Bobule,
asi máte nájemní smlouvu. Podle NOZ nepotřebujete souhlas s podnikáním na adrese nájmu, ale pozor, ne na každou činnost. Pokud tím nebude zatěžován dům.
Příklad kovárnu, tělocvičnu asi těžko, doučovat angličtinu bez problému, pokud to nebude mnoho žáků. Snad zdůvodnění pochopítr. Pokud jde o živnosťák, já jim píšu zhruba text:
Níže podepsaný vlastník nemovitosti, souhlasím aby slečna Bobule Ičo, měla provozovnu na adrese…
Takto stručně. Může omezit třeba i na jeden rok, ale nic to neřeší.. jednou povolení máte a živnosťák to nebude po roce kontrolovat..
Nehledejte vědu v papírování..