nike

socialni davky

prosim o pomoc.mam takovy problem mam dvě děti a beru jen z kontaktniho mista přidavky socialni a na bydleni děla to dohromady 7 tisic.jsem vdana ale mamžel měl nastoupit do vykonu trestu ale nenastoupil takze socialky nedostavam ani korunu jedině kdybych se rozvedla což nechci se rozvest a podat vyživne bych podala ale rozvest se nechci.CHci se zeptat a hlavně pomoct jak to mam udělat abych dostavala davku ktera mi patři bez rozvodu moc děkuji doufam že chapete moji otazku děkuji

Odpovědi
pipinka

byla jsem ve stejné situaci když váš manžel nastoupí do výkonu trestu máte si zažádat o vyřazení z rodiny . manžela po dobu jeho výkonu.trestu.pak by jste měla nárok na vyšší soc.dávky..protože by jste byla samoživitelka a rozvádět se nemusíte…když nenastoupí asi vám ted nic nevyplatí…