Radek

Sms jako důkaz

Proč se nebere jako důkaz sms?Bratr mě okradl,v několika mailech i sms to přiznal,vysmívá se mi a jeho přátelé mi píší výhrůžné sms,ať do toho nešťourám atd.Jedná se o statisíce.Na dobrého právníka nemám.Neexistuje nějaká firma na vymáhání dluhů,nebo právník,který by /tak jak je to zavedeno v cizině/dostal peníze až za odvedenou práci?Poraďte prosím.

Odpovědi
standa

Kdo říkal, že se SMS-ky jako důkaz neberou? Berou, stejně jako e-maily, ale musí být podloženy znaleckým posudkem, který prokazatelně potvrdí originalitu a zejména potvrdí spojitost s pisatelem…, je to dost obtížné, ale proveditelné.

Na druhou stranu, pro takovýto postup byste musel mít ´v zádech´ šikovného advokáta, který by sepsal žalobu a dal dohromady potřebné důkazy.

V ČR asi neseženete advokáta, který by šel do ´bianco´ akce, i když nikdy neříkej nikdy…

Doporučuji, abyste investoval (smad by měla stačit 1.000 Kč) do krátké konzultace s advokátem, který vás buď nasměruje směrem, který by teoreticky mohl končit úspěšně a nebo (což je ale pravděpodobnější) Vás pozorně vyslechne a oznámí, že důkazní rovina vašich tvrzení je velmi slabá…