Avatar uživatele
Frogman

Smí v Makru nakupovat i obyčejní lidé?

Musím být firma nebo podnikatel, abych mohl nakupovat v Makru?

Na webu uvádějí ceny s DPH i bez něj. Prý se v některých velkoobchodech dá nakupovat i bez nutnosti být podnikatel.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, briketka10, anonym před 2611 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

"Společnost MAKRO poskytuje služby výhradně registrovaným zákazníkům – podnikatelským subjektům, obchodníkům a dalším subjektům jako jsou nemocnice, školy, orgány státní správy apod.

Nejjednodušším způsobem, jak zajistit, aby do našich prodejen měly přístup pouze oprávněné osoby, je právě používání nepřenosných zákaznických karet.

Držitel karty proto může být při vstupu do velkoobchodního střediska požádán o předložení dokladu totožnosti kvůli doložení oprávněnosti držení zákaznické karty. Pracovníci recepce nahlédnutím do identifikačního dokladu (jméno a fotografie) ověří, že do prodejny vstupuje držitel karty."

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-v-makru-neda-nakupovat-bez-zivnostenskeho-listu

V odkazu najdete obchodní podmínky pro nákup v MAKRO
http://www.ma­kro.cz/obchod­ni-podminky

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dr.luha

Stačí si udělat živnosťák, zaregistrovat se v Makru, a pak ŽL pozastavit nebo zrušit. Nikdo to dál nezkoumá. Ale v Makru jsou z 90% stejné, nebo dokonce vyšší ceny jak v supermarketech, takže celkem zbytečná námaha…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ne, ale držitel zákaznické karty může nakupovat s jednou osobou starší 12 let. 🙂
„Jako doprovod pro pomoc s nákupem může spolu s držitelem zákaznické karty do prostor prodejny MAKRO vstoupit jedna další osoba starší 12 let.“

Zdroj: http://www.ma­kro.cz/nejcas­tejsi-otazky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

„obyčejní lidé“ ne…
😉
Ale Makro, ve snaze o získání zákazníků, nabídlo několika velkým zaměstnavatelům, že jejich zaměstnanci, aniž by sami byli podnikatelé, mohli v Makru nakupovat také.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano mohou. Musí však mít živnostenský list a zaregistrovat se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tforro

Při registraci v Makru po mě chtěli předložit OP a IČO. Bez ičo to nejde. Dali mi dvě zákaznické karty. Registraci jsem si dělal kvůli nějakému zboží v akci a od té doby jsem tam byl sotva párkrát.
Jak píše dr.luha, ceny ± stejné jako jinde, není moc důvod tam chodit. Jediné pozitivum vidím v tom, že tam nepobíhají rozmazlený děcka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sesednizkola

V makru jsou ceny stejné a opravdu velmi často i vyšší než například v Kauflandu nebo Tescu, hlavně když mají něco ve slevě. Spíš se vyplatí kouknout občas do slevového letáčku těchto obchodů. Zřizovat živnostenské oprávnění k vůli Makru se pro obyčejného člověka nevyplatí.

Jinak, živnostenský list se nevydává už deset let. Je to detail, ale nemusíte schválně psát kraviny.

před 2607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Kontrolu občanky už jsem velmi dlouho nezažil.
Ale jejich karta je zapotřebí:

  1. skenuje se její čarový kod a pak se teprve otevře závora na vstupu
  2. pokladna ho také vyžaduje aby vydala personalizova­ný účet.

České MAKRO to jinak neumí,

před 2611 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek