Dan007

Smí učitel vyhazovat děti z jídelny?

Když máme ve škole oběd, tak jedna zlá, celkem opravdu nepříjemná učitelka se mě pokoušela vyhodit z jídelny, když jsem normálně jedl, ale jedl jsem déle než obvykle. Prostě mi to jídlo chutnalo. A ona jak z jídelny odcházela, tak řekla, ať jim rychle (což si myslím, že je moje věc, jak budu jíst), a pak řekla, že už bych opravdu měl jít pryč. A sama odešla. S tím, že ve školním řádu je jasně napsané, že strávník v jídelně má 30 min. na to, aby se najedl, a toto se stalo zhruba za 13 min, co jsem přišel. Má k tomuto činu vůbec učitelka právo? Vyhazovat někoho, když dle školního řádu na tom místě může ještě být? Je mi 16.

Nejlepší odpověď
anonym

Známe jen verzi jedné strany, to k posouzení nikdy nestačí. Doporučuji svěřit se s tím rodičům a ti si od učitelky vyslechnou i její verzi a posoudí jak se věc doopravdy má.

Další odpovědi
mandiice

Ma na to pravo, pouze pokud porusujete rad jidelny (vyrusujete, hazite jidlem atd.), ale jak se rika, kdo chce psa biti, hul si vzdycky najde. Ale ne, pokud jen v klidu jite, tak nema pravo.

ivzez

Učitelé mají v jídelně dozor, nesmějí tam nechávat žáky bez dozoru.
Mají ale i další povinnosti a pokud další hodinu učí, jsou povinni do hodiny
přijít včas.

Teoreticky můžeš jíst 30 minut, ale zároveň
nesmíš zůstat v jídelně bez pedagogického dozoru.

Co teď?
Příště si s jídlem radši trochu pospěš.