Avatar uživatele
lesniskritek

Smí se "stavět" v lese?

Ahoj, bydlím u lesa, který je ve vlastnictví státu. Už od malička mě velmi zajímala stavba různých staveb ze dřeva za pomocí provázků, nebo úplně základních nástrojů. Nedávno jsem objevila návod na stavbu většího přístřešku (http://bushcraft.cz/… a tolik mě to nadchlo, že bych to ráda vyzkoušela. Avšak je tu problém, že nemám kde. Napadlo mě to zkusit někde hlouběji v lese, kde se nepohybují lidé, ale vím, že je to nelegální, že se na cizím pozemku nesmí nic takového provozovat. Na druhou stranu si ale říkám, že bych tím nikomu neublížila a neuškodila, navíc ten les je tak velký, že by snad nikomu 2x2m čtvereční nemusely chybět. Koneckonců, generace mých rodičů podobnými aktivitami žila celé dětství a také to pravděpodobně nikomu nevadilo. Tak by mě zajímalo, jak to vidíte vy.
Myslíte, že by to někomu prakticky skutečně vadit mohlo? Kdybych to tvořila někde mimo cestu, je šance, že by si toho někdo všiml? A kdyby ano, co nejhoršího se mi může stát? Ještě ani nejsem plnoletá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, zzzlatokopka před 2043 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Rozhodně v lese nekopej jámy a nevytvářej něco, o čem je ten "návod", mohlo by to být drahé (ale na zahradě klidně můžeš, pokud ti to dovolí rodiče)...
;-)
"Kdybych to tvořila někde mimo cestu" - jasně, že je šance, že si toho někdo všimne - každý les má svého správce. A nedej bože, aby se díky takové stavbě někdo (něco) zranil(o)...

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Je to problém, i když je vllastník stát, tak věř, že si les kontroluje.

Pokud by se to tam postavilo a vlastník to našel, tak to nechá odstranit a bude pátrat po tom, kdo to postavil, tomu pak pošle tučnou fakturu za odstranění stavby.

Najdi si les soukromý a požádej majitele, pokud k tomu nebudeš "krást" jeho dřevo a dohodneš se na protislužbě "úklid lesa" tak věřím, že se dohodneš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Povolení na nic takového nezískáš. Neni jasné o co se ti vlastně jedná. Pokud nebudeš ničit les a postavíš si přístřešek jen z větví a soušek do průměru na pařízku 8 cm, tak nic neporušíš. Maximálně ti ho někdo rozbourá.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

"Většího přístřešku"? Máš aspoň rámcově představu, kolik hodin práce a jaké vybavení vyžadovala stavba v odkaze?
Nevím, jak "řádila" generace tvých rodičů, ale moje zkušenost říká, že není dobré mít velké oči - stavěli jsem spíš takově větší posedy nebo boudy u stromů ... Začal bych s pár deskami a hřebíky a nějakým chvojím na zamaskování, ne řezaním kulatiny průměru 30 cm motorovou pilou ... ;-)

před 2042 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony