Mp2

Smí policista vyšetřovat případ, jehož účastnikem byl jeho bývalý spolužák?

Dejme tomu, že:

Policista vyšetřuje případ, kde je poškozeným muž, se kterým se zná od dětství a chodil s nim i na školu.
Výpovédi se snaží sepsat v neprospech podezřeleho a nadržuje svému kamarádovi.
Snaží se o to, aby mel podezřelý o největší problémy.

Třeba takový soudní znalec musí byt objektivní a sam posoudit, zda má vztah ke zúčastněným osobam v připadu.
Ale co policista ?
Neměl by si říct: „já se s nim znám, tenhle případ si nevezmu“ ?

Odpovědi
Kepler

Poslední věta je správná. Bohužel se jí řídí jen morálně vyspělí lidé. Ostatní, včetně vrcholných politiků, něco jako morálku vesměs neznají. Dnes je každý, kdo ctí morálku, považován za blba a naivu.

Edison

Keplere, pokud to poženeme ještě o level výš, pak to klidně vyšetřovat může, protože je natolik čestný, že takového policistu nemůlže nic ovlivnit. 😉