Avatar uživatele
Anton1234

Smí policista prohledat mě a můj batoh, i když nemám ještě 15 let? Mohu odmítnout?

Smí mě policie prohledat a můj batoh též pokud mi nebylo ani 15 let a mohu jim říci že ne?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1811 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Můžeš jím říct co chceš, ale když budou potřebovat, tak tě prohledají i všechny tvoje věci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mp2

V podstaté…
..dokud policista neřekne, že té JMENEM ZÁKONA VYZÝVÁ, abys ukázal, co máš v tašce.. Tak nemusíš nic.

A dokud tu zakonou vyzvu neuslyšíš, tak nu to neukazuj.. Ať se to hezky naučí..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Klidně možno říci že ne, ovšem v zájmu ochrany bezpečnosti osob, majetku, veřejného pořádku je policista oprávněn použít donucovací prostředky, proti osobě která prostor ohrožuje.

Na př. když bude mít nedaleko projev velevážený politik, tak policista nemůže rozpoznat bez prohlídky batohu zda osoba nese v batohu bombu, neb becherovku pro svého politického oblíbence

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Podle zákona o policii České republiky je policista oprávněn při zajišťování bezpečnosti chráněného objektu nebo prostoru provést prohlídku vnášené nebo vynášené věci (§48 odst. 4 psím. c) zákona č. 273/2008 Sb.).
Každý musí bez zbytečného odkladu a bezplatně uposlechnout výzvy, pokynu nebo žádosti policisty. Při odporu je policista oprávněn tento odpor překonat. (§ 114 tamtéž). Rovněž hrozí spáchání přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby (§ 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 251/2016 Sb.) s udělením pokuty až do výše 10 tis. Kč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek