Slovenka zijuca v CR a narok na slovenske porodne???

Som slovenka vydata, zijuca a pracujuca v CR uz niekolko rokov, ale stale s trvalym pobytom na Slovensku. Mam narok na porodne zo Slovenska? Ak ano, ake doklady potrebujem ku vybaveniu ziadosti, kde zozeniem vzor ziadosti o porodne, kde on poziadat a kedy?? Dakujem

Nejlepší odpověď
led

Narodil sa vám miniatúrny Slovák mimo rodnej hrudy?

Zdroj: http://tehoten­stvo.rodinka.sk/pri­rucka-pre-rodica/iii-doklady-pre-babaetko/osobitna-matrika/

Další odpovědi
Mike78

To: led

Hned v prvním odstavci se píše : minimálne ak chcete, aby malo vaše dieťatko slovenský rodný list, slovenský cestovný doklad, slovenský občiansky preukaz, či slovenský prízvuk.

Dále ve čtvrtém odstavci:

Pre začiatok rodný list vydaný cudzím štátom (kde ste porodili).

Jsem názoru, že pokud se špuntík narodí zde tedy v ČR, bude rodný list vydaný ČR. Na základě takového rodného listu vystupuje jako občanek ČR (tedy pokud matka dítěte občanka SK, nebude chtít rodný list ČR, změnit na rodný list SK).

Toto však nebyla otázka tazatelky, proto se pojďme zabývat otázkou.