Avatar uživatele
Weroniq

šlo by nějak zjistit, kdo chová šelmy jako jsou lvi nebo tygři?

nemůžu nikde najít informace o chovatelích divokých kočkovitých šelem, jestli by nějaký bydlel v dostupné vzdálenosti a byl po předchozí domluvě ochotný, aby jsme ho navštívili (měl by to být tajný dárek pro někoho, kdo opravdu má rád tyto zvířata) a v zoo to přece není takové jako u nějakého soukromého chovatele ve výběhu na dvorku
Doplňuji:
včera byl v tv pořadu Soukromá dramata chovatel lva, nakonec vyhrál boj s úřady a může si ho ponechat a chystá mu pořídit partnerku a založit si chovnou rodinku..

V soukromých chovech v ČR i v zahraničích jsou chování: Lvi pustinní, tygři ussurijští, gepardi štíhlí, pumy americké,serval stepní, caracal caracal, ocelot velký,Rys kanadský,Rys ostrovid,Rys červený ,Tygr bílý, lev bílý , jaguár, kočka rybářská, kočka slanišťní, kočka bengálská, kočka krátkouchá, kočka plavá, kočka bažinná. Jak je vidět, lze si vybrat z bohaté nabídky. Zájemce o chov šelem má možnost výběru dle podmínek prostorových i finančních. Chov šelem je ve světě již v soukromých chovech celkem běžný ale u nás je to zatím mladý a rozvíjející se obor chovatelství.

http://www.chovrysu.hys.cz/…
http://www.ifauna.cz/…
ale nikde nemůžu najít, kde bydlí

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3372 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Alespoň něco o chovatelích zjistíš na Československé asociaci chovatelů a přátel kočkovitých šelem, je tam telefon
http://www.chovrysu.hys.cz/… ,
cosi také ve Spolku chovatelů kočkovitých šelem
http://www.ifauna.cz/…
Chce to zkrátka hledat .. ))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Některým lidem hold nestačí mít jenom obyčejnou kočku domácí a chtějí se ukázat s nějakých divočejším zvířetem. Něco takového by se mělo zakázat.
Doplňuji:
Zajímalo by mě z kterého hlavního důvodu si někdo domů pořídí lva nebo tygra. ... Mě se více líbí ve volné přírodě, ale kvůli lidem a několika dalším faktorům z ní pomalu a jistě vymírají. Ještě pochodím ZOO pokud se snaží zvířata zachránit před vyhubením, ale více nepochopím.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nejedná se o mladý a rozvíjející se obor chovatelství.V každém cirkusu nebo zvěřinci či zoologické zahradě se v minulém i předminulém století odchovávala exotická zvířata i šelmy.V soukromých chovech dnes jsou chována-ve smyslu rozmnožována- zvířata,která buď nejsou v CITES nebo jsou v tomto seznamu.Režim chovu a držení těchto zvířat je dán předpisy a zákony,které se toho týkají.Mezi zvířaty,které jmenuješ výše,jsou druhy,které nelze získat do soukromého vlastnictví.Jedná se o druhy,které jsou odchovávány pro zachování určitého druhu v rámci chovatelského programu pro zoologické zahrady atd.Pokud chceš získat kočkovitou šelmu do soukromého vlastnictví z finančního i úředního hlediska bude nejschůdnější předem si vyřídit potřebná povolení k držení a chovu nebezpečného zvířete.Lev nebo puma bude z finančního i dalších hledisek nejschůdnější volba.Snadnější je získat koťě od cirkusu apod.zařízení,snadnější je získat samce.Hodně zvířat v těchto "chovech" je kastrovano z důvodů nežádoucího chovu a projevů s tím spojených. Pokud budeš na svém trochu nesmyslném a falešně romantickém nápadu trvat,napiš mi vnitřní poštou,mohu tě zkontaktovat s konkrétními soukromými chovateli....:D

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Weroniq, Ty si asi děláš legraci - výběh doma "na dvorku" a lvi nebo tygři? Ze ZOO se šelmy prodávat nesmějí. Mění se s jinými ZOO a maximálně by asi udělaly výjimku při prodeji zvířat nějakému cirkusu. Na to jsou dost přísná pravidla. Vím, že v republice je pár "pošuků", kteří šelmy doma chovají. Dokonce snad byl jeden podnikatel ve Zlíně, který šokoval okolí tím, že chodil na procházky s pumou. To chce ale pořádné zkušenosti a ne představu o domácím dvorku. Navíc taková šelma bude i dost drahá a drahý bude i její chov.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

ocko, pročpak neponecháš prostor povolaným, snad jsi už nespadla na dno jako D., jenž taky musí dychtivě reagovat na vše, ač o tom neví ani zbla (natož páru).

před 3372 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata