Jaký máte názor na zákaz cirkusu v ČR?

Za mě rozhodně ano, stačí zoo. Pokud se někdo zeptá, proč zakázat cirkusy, tak už mě trefí. Jak docílit zákaz cirkusu v ČR? Je možný, aby to nějaká politická strana prosadila zákonem?

klumprt: je to výcvik pro zábavu… už jen proto bych to zakázal… a známe jak fungují kontroly, za 50 000 tě informuje kontrolor kdy přijde a ty v ten den budeš na zvířata jak cipísek…
až to nějaká politická strana zavede, celkový zákas cirkusu v ČR, prosadí, bude mít v programu, má můj hlas…
je rozdíl cvičit psi pro nevědomé, pro pomoc, cvičit koně pro běh..ale je rozdíl cvičit zvíře a cvičit od narození zvíře zavřené v kleci s bičem v ruce… rozumně se zamyslete… myslíte si, že třeba policejní pes nebo pes, co pomáhá slepým, je cvičený v kleci nebo s bičem v ruce? To určitě ne. A jak myslíte, že ty zvířata v cirkusu umí takový kousky? Protože k tomu byla psychicky a fyzicky donucena, že jim nic jiného nezbylo. Podívejte se těm zvířatům při představení do očí, oči nelžou.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do archivu na mou otázku, kde jsou uvedené možnostij, které se týkají vystupování zvířat v cirkuse.

„Jak se díváte na vystupování zvířat v cirkusech? V některých zemích nesmějí vůbec zvířata do manéže.“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-divate-na-vystupovani-zvirat-v-cirkusech-v-nekterych-zemich-nesmeji-vubec-zvirata-do-maneze

„Jaký máte názor na cirkus? Vidíte v tom týrání zvířat?“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-mate-nazor-na-cirkus-vidite-v-tom-tyrani-zvirat

Myslím si, že by bylo třeba rozšířit cirkus víc o artistická vystoupení, klauny, akrobaty. Možná využít jen koně, jak to bylo v prvních cirkusech. Jenže i pro ně není dobrý pobyt být uzavřeni v malém prostoru.

Jinak mají ochránci pravdu, někteří majitelé se zvířaty zacházejí hůř než v cirkuse.

Další odpovědi
klumprt

Nemám zrovna dostatek informací o tom, jak probíhá výcvik a přeprava zvířat v cirkusech. Neznám ani všechny zákonné normy, které musí provozovatel cirkusu dodržovat.
Zrovna nedávno jsem vedl debatu na toto téma s lidmi, o kterých se domnívám, že jsou informováni ještě méně než já, tak jsem si nějaký postoj k této problematice vytvořil a vidím to následovně:
Zvířata v cirkuse jsou vystavena stresu, ovšem pokud je to kvalitní cirkus a jeho majitel má vřelý nebo aspoň pozitivní vztah k těmto zvířatům, tak ta úroveň stresu není vyšší, než které by byla vystavena ve volné přírodě. Takovým základním indikátorem je, když zvířata v cirkuse jsou schopna produkovat mláďata. A to se některým daří.
Čili já jsem proti zákazu, ale jsem pro důslednou kontrolu podmínek, za kterých jsou zvířata držena a cvičena. Jsem pro zavedení zvláštních poplatků za licence k tomuto druhu podnikání (aby se zaplatily ty kontroly).

nyjono

Za mně cirkusy ano, ale bez zvířat.
Stačí dobrá arůznorodá akrobacie.

Mc Merkurion

nyjono má pravdu …
… proč zakazovat hned cirkusy, stačí aby byly bez zvířat …
… ať si kdo chce říká co chce, ale na takovym malym plácku, co maj, nemůžou mít nějak extra život, dyť to i ty slepice v klecích maj víc placu, vo ostatním ani nemluvím …

Drap

V první řadě je třeba vybít všechna zvířata z cirkusů a potom je můžeme zakázat. Co s těmi zvířaty bude? Kdo se bude o ně starat, kdo krmit a podobně. Vrátit je zpět do přírody nelze a ZOO je také nechtějí.

Kepler

Jsem proti zákazu! Kam budu chodit, až se u mně projeví stařecká senilita? Kde uvidím tak krásné zařízlé dresy artistek? Cirkus mi nebertééé!

Hlada

A o tom někdo vážně uvažuje? Připomnělo mi to Štěpánkovu repliku: „Dej blbci funkci a vymyslí lejstro“. Cožpak těch pár přežívajících cirkusů se třemi medvědy a dvěma dromedáry je nějaký celospolečenský problém?