barnajka

Šlo by nějak ‚navrátit‘ zvuk (pra)starýmu videu?

Nebo jinak: existuje program, který by dokázal vyčistit zvuk (příp. i obraz) u 30–40 let staré nahrávky (klip stažený z YouTube) alespoň do té míry, aby se to dalo poslouchat? :)
Žádný zázraky opravdu nečekám, ani technika není všemohoucí, to je jasný. Ale u jednoho nebo dvou videí je ten zvuk tak špatný, že i když dám volume na plný kule, sotva slyším co se zpívá. Dosti bych o ty klipy stála, tak se ptám, jestli by to ještě šlo zachránit, a nebo je to totál zabitý případ :/

Na práci se zvukem se tu často doporučuje Audacity – zvládlo by to i tohle? (A případně: zvládla bych to s tím i já? :D Jak na to?

Za odpovědi a rady moc díky předem
Doplňuji:
SickBreed: Věříš, že zrovna tuhlenctu odpověď jsem slyšet nechtěla? :)
Ale abych pravdu řekla, tak kdesi v hloubi mysli jsem tušila, že jsem si zas usmyslela něco nereálnýho..
No jo no, tak nic..ale děkuju aspoň za tu snahu. Vážně moc díky!

Jenom bych se ještě zeptala na ten Audacity: říkáš, že aspoň lehký odšumění by ten program zvládnul? A jak náročný by to bylo na chápání? Já zrovna technickým talentem neoplývám, víš :))

Díky za případnou reakci a pěkný večer

Odpovědi
SickBreed

Zvuk samozřejmě stejně jako obraz v určitých mezích restaurovat lze. Nicméně k tomu potřebuješ člověka který tomu rozumí a má příslušné vybavení a ani tak nebude výsledek žádná přehnaná kvalita (skoro žádná kvalita) – ty informace kvůli kterým je zvuk špatný v té nahrávce prostě nejsou.

Pokud se jedná o hlasitost, případně to chceš po amatérsku zkusit odšumit, doporučuji free audio software Audacity který je minimálně mezi zadarmiko programy na editaci zvuku špičkou.

bolak

co je to za klip prcku? podívám se jestli ho někde neschrastim :)

barnajka

Neschrastíš, prcku :))
Tak se drž otázky, úkol zněl jasně :))

bolak

jakto můžeš vědět prcku :) já právě tuším, že to co chceš asi jentak nepůjde, a proto sem se rozhod, že to zkusím jinak, že zkusím najít stejnej klip v dobrý kvalitě

takže se poděl o název, přece když ho najdu tak bude raodosti!!! a když nenajdu, tak se nic nestane, takže můžeš akorát vydělat…

(a nebo vůbec žádnou hudbu nehledáš a jde o nějakou čuňárnu viď? ;) proto se nechceš poděli o název, proto seš taková tajemná a nekonkrétní..)

barnajka

Vím to prcku ;)
Asi jsem měla hned říct, že se jedná o živáky..čili ne oficiální videoklip. Ale pro můj (původní) dotaz tahle informace nebyla nijak podstatná, tak se mi nechtělo vykecávat :)

Většinu z těch videí, o který mi jde, na YouTube nahrál přímo jeden člen kapely. Setsakramentsky bych se divila, že když ON nemá lepší nahrávku, že by ji měl někdo jiný ;)