Avatar uživatele
anonym

Slaná pachuť v ústech

Dobrý den,můj otec 60let přestal před měsícem kouřit 40–60denně,asi týden zpětně má neustále slano v puse a vše se mu zdá přesolené(i když je vše normální),netrpí žádným onemocněním,nebere žádné léky.Jak tuto chuť potlačit a proč se tak stalo???

Děkuji dcera Šárka Kerbčárová

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5116 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal

Váš otec udělal rázný krok a teď pravděpodobně tělo bude vymýšlet různé fígle.Nejlépe odpoví lékař.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

anonymOdpověď odborníka
Dobrý den, poruchy chuti přicházejí buď jako projev poruchy nervového zásobení ústní dutiny (ale je to vzácné) nebo jako průvodní jev užívání některých léků či nedostatku některých vitamínů (hl.skupiny B, také se objevují bolavé ústní koutky), železa (pak jsou někdy přítomny i pálící nebo bolavé ústní koutky), případně jiné příčiny včetně uvažovaného nedostatku tekutin, které by teoreticky vedlo ke zvýšenému obsahu soli ve slinách a potu. Pálící rty a jazyk ukazují však spíše na nedostatek vitamínu B12, což provází často tzv.perniciozní anémii, která bývá spojena s onemocněním žaludku (zánětem). Nelze říci, čím je obtíž způsobena u Vás, ale je každopádně více možností než jen nedostatek tekutin. Doporučuji znovu navštívit lékaře a podrobněji mu popsat obtíže (včetně pálení jazyka a rtů).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fortin

Prosímvás, to co psala panenka, mě připadá jako by tlačila na tatínky aby už umřeli. Ale když už jste ho donutila přestat s kouřením, nedivte se že cítí jinou chuť. Nemá to nic společného s pálením, žízní. Dokonce ani s nějakým zánětem. Jestli můžete, dopřejte mu cigaretu, 2–5 za den a netrapte ho.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kokyn

Nekdy mam taky slano v ustech ale vic a po chvilkách piju čaj nebo limo a citim se lip a lepši se to i v ustech

před 2599 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví