bubukaa

Sladkosti???

Neznáte nějaký recept na sladkosti- lehký, z používaných přísad,dobrý, vyzkoušený a hlavně bez čokolády prosím
díky předem
Doplňuji:
myslela jsem spíš něoc jako bonbony nebo tak něco na mlsání co dám do misky k televizi

Nejlepší odpověď
hanulka11

včera jsem pekla rychlou olejovou buchtu

2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
1/2 hrnku oleje
1 prášek do pečiva
1 vejce
1/2 hrnku vlažného mléka
dala jsem ještě vanilkový cukr a trochu citr. kůry
vše jsem v míse zamíchala vlila do formy nakrájela na těsto na malé kousky oloupaná jablka a dala péct ,pak pocukrovala
rychlé a dobré a z jednoduchých surovin

můžeš to vlít jak na plech tak do jakékoliv formy ,právě ze silikonu

našla jsem ti rychlé kokosové, já bonbony doma nedělám

http://gurman­kalenulka.blog­spot.com/2011/09­/bleskove-kokosove-bonbony.html

Další odpovědi
kikinka2210

jooo.
Karamelky : budeš potřebovat

hodně cukru
máslo
vodu

nalej si vodu s lžičkou máslíčka do hrnce.Nech vařit a až se bude vařřit sypej cukr , dokud nezhoustne a nebude to taková hnědá hmota.
míchej.
potom si vem pečící papír a rozlož ho na linku.po lžičkách dělej na pečící papír takové bobečky. o velikosti pimpongového míčku :)
dobrou chuť (ověřené)

barnajka

Na vánoce jsem dělala jablečný želé s kandovaným ovocem – oproti receptu jsem dala jen polovičku cukru, přidala jednu mandarinku navíc, kvůli alergii vynechala mandle..a bylo to fakt výborný! Taková svěží ovocná mlska – klidně i k tomu ‚televiznímu‘ zobání :) Já ty placičky nechala schnout 2 dny z OBOU stran, jinak by totiž zespod byly slizký a lepily by se na sebe. Takhle aspoň proschly dokonale a pár mi jich od vánoc pořád ještě zbývá – a vůbec se nekazí.
Recept najdeš tady http://www.pro­zeny.cz/recep­ty/recepty-a-vareni/vanocni-cukrovi/30384-cesko-pece-s-prozenycz-hitparada-nej-cukrovi

Jinak už delší čas sbírám odvahu zkusit domácí cereálie ‚Cini minies‘, ale furt se neumím dokopat. Každopádně vypadají dost jedle a i komentáře pod receptem jsou vesměs pozitivní http://www.to­precepty.cz/re­cept/8683-domaci-m%C3%BCsli-cini-minis/

A nebo vsaď na osvědčenou klasiku: oříšky namáčej do medu nebo kousky ovoce do jogurtu – máš to skoro bez práce a pochutnáš si určitě ;)
No a nebo sladký domácí popcorn – taky bezva! Pytlík popcornové kukuřice stojí pár korun a ani nepotřebuješ speciální popcornovač: já vždycky kápnu trošku oleje do menší nádoby z varnýho skla, nechám rozpálit, vhodím jedno zrnko na zkoušku – a teprve až tohle zkušební zrnko pukne, nasypu plnou dávku (zhruba 2–3 lžíce). Přiklopím víkem a za pár minutek je hotovo. Pak jen posypat cukrem/skořicí, polít medem..zkrátka co kdo má rád.

Damiana

Doporučuji rychlé a návykové a ještě dost chutné a zdravé Granoláky!
Ovesné vločky promíchej se slazeným kondenzovaným mlékem (Salkem), může být i karamelové, přidej ořechy- já dávám vlašské. Mělo by se to dost lepit a dělat se takové chuchvalce. Dej na pečící papír a upeč dokřupava. Občas obrať, aby se nepřipálili – pozor je to dost rychle hotové, vločky jedou rychle! Vytvoří se chutné mini bochánky, které po vychladnutí dej nejlépe do plechové dózy a o pěkných pár večerů máš postaráno o zaručenou ňamku.

Nebo lanýžky z bílé (!) čokolády. Rozlámej 3 tabulky – mě nej vanilkově voní ta z Alberta a rozpusť ve 40% šlehačce (100–150ml) má to být hustá hmota. Můžeš přidat i trochu Baileys'. Nech vychladnout, dělej kuličky, obaluj podle libosti – v kokosu, mletých mandlích, skořici, instatním kapučínu… Dej ztuhnout do lednice.