Avatar uživatele
bubukaa

Sladkosti???

Neznáte nějaký recept na sladkosti- lehký, z používaných přísad,dobrý, vyzkoušený a hlavně bez čokolády prosím
díky předem
Doplňuji:
myslela jsem spíš něoc jako bonbony nebo tak něco na mlsání co dám do misky k televizi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Damiana před 4462 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

včera jsem pekla rychlou olejovou buchtu

2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
1/2 hrnku oleje
1 prášek do pečiva
1 vejce
1/2 hrnku vlažného mléka
dala jsem ještě vanilkový cukr a trochu citr. kůry
vše jsem v míse zamíchala vlila do formy nakrájela na těsto na malé kousky oloupaná jablka a dala péct ,pak pocukrovala
rychlé a dobré a z jednoduchých surovin

můžeš to vlít jak na plech tak do jakékoliv formy ,právě ze silikonu

našla jsem ti rychlé kokosové, já bonbony doma nedělám

http://gurman­kalenulka.blog­spot.com/2011/09­/bleskove-kokosove-bonbony.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kikinka2210

jooo.
Karamelky : budeš potřebovat

hodně cukru
máslo
vodu

nalej si vodu s lžičkou máslíčka do hrnce.Nech vařit a až se bude vařřit sypej cukr , dokud nezhoustne a nebude to taková hnědá hmota.
míchej.
potom si vem pečící papír a rozlož ho na linku.po lžičkách dělej na pečící papír takové bobečky. o velikosti pimpongového míčku :)
dobrou chuť (ověřené)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
barnajka

Na vánoce jsem dělala jablečný želé s kandovaným ovocem – oproti receptu jsem dala jen polovičku cukru, přidala jednu mandarinku navíc, kvůli alergii vynechala mandle..a bylo to fakt výborný! Taková svěží ovocná mlska – klidně i k tomu ‚televiznímu‘ zobání :) Já ty placičky nechala schnout 2 dny z OBOU stran, jinak by totiž zespod byly slizký a lepily by se na sebe. Takhle aspoň proschly dokonale a pár mi jich od vánoc pořád ještě zbývá – a vůbec se nekazí.
Recept najdeš tady http://www.pro­zeny.cz/recep­ty/recepty-a-vareni/vanocni-cukrovi/30384-cesko-pece-s-prozenycz-hitparada-nej-cukrovi

Jinak už delší čas sbírám odvahu zkusit domácí cereálie ‚Cini minies‘, ale furt se neumím dokopat. Každopádně vypadají dost jedle a i komentáře pod receptem jsou vesměs pozitivní http://www.to­precepty.cz/re­cept/8683-domaci-m%C3%BCsli-cini-minis/

A nebo vsaď na osvědčenou klasiku: oříšky namáčej do medu nebo kousky ovoce do jogurtu – máš to skoro bez práce a pochutnáš si určitě ;)
No a nebo sladký domácí popcorn – taky bezva! Pytlík popcornové kukuřice stojí pár korun a ani nepotřebuješ speciální popcornovač: já vždycky kápnu trošku oleje do menší nádoby z varnýho skla, nechám rozpálit, vhodím jedno zrnko na zkoušku – a teprve až tohle zkušební zrnko pukne, nasypu plnou dávku (zhruba 2–3 lžíce). Přiklopím víkem a za pár minutek je hotovo. Pak jen posypat cukrem/skořicí, polít medem..zkrátka co kdo má rád.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Doporučuji rychlé a návykové a ještě dost chutné a zdravé Granoláky!
Ovesné vločky promíchej se slazeným kondenzovaným mlékem (Salkem), může být i karamelové, přidej ořechy- já dávám vlašské. Mělo by se to dost lepit a dělat se takové chuchvalce. Dej na pečící papír a upeč dokřupava. Občas obrať, aby se nepřipálili – pozor je to dost rychle hotové, vločky jedou rychle! Vytvoří se chutné mini bochánky, které po vychladnutí dej nejlépe do plechové dózy a o pěkných pár večerů máš postaráno o zaručenou ňamku.

Nebo lanýžky z bílé (!) čokolády. Rozlámej 3 tabulky – mě nej vanilkově voní ta z Alberta a rozpusť ve 40% šlehačce (100–150ml) má to být hustá hmota. Můžeš přidat i trochu Baileys'. Nech vychladnout, dělej kuličky, obaluj podle libosti – v kokosu, mletých mandlích, skořici, instatním kapučínu… Dej ztuhnout do lednice.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek