dunlop

Setkali jste se s tím, že Skylink kostičkuje obraz, vypadává zvuk (jen v noci u třech programů)? Co pro to udělat?

Mám od Skylink balíček Mini (karta stará 14 dnů), krabičku Happybox One (stáří dva měsíce), parabola o průměru cca 80 cm (stáří cca 7 let).

U stanic TV Regina, Regionální televize a Reality King kostičkuje, seká se nebo mizí obraz a vypadává zvuk, ovšem pouze v noci! Přes den jde TV Regina i Regionální televize naprosto v pohodě. Reality King vysílá v balíčku Mini jen v čase 22–6 h, takže nemohu posoudit. Ostatní stanice obyčejné i v HD jdou bez problémů.

Setkal jste se s tím někdo? Co udělat pro to, aby především ten Reality King fungoval?
Děkuji za rady.

  • Doplnění: >mosoj, děkuji.

Ještě bych měl jeden dotaz – dnes jsem zjistil, že na jednom ze tří konvertorů chybí bílá plastová krytka (něco jako víčko). Je to problém? Má cenu ji nějak nahrazovat, třeba igelitovým sáčkem nebo nějakým kouskem plastu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Použij parabolu o větším průměru nebo kvalitnější LNB.
Příjem je na hranici a v noci se mění příjmové podmínky v atmosféře.

Další odpovědi
anonym

jediné čím to mže být, je špatný signál. takže parabola musí být pevně upevněná, dobře nastavená včetně LNB, dobrý kabel a dobrý přijímač. počasí má vliv na příjem, ale pokud je vše tak jak píši na začátku, tak by neměl být problém s vypadáváním. na liště, nebo menu, bývá zobrazena síla kvalita signálu, tak podle toho vycházet.