janah

Skřípnutý nerv malíčku v zápěstí na ruce?

Silná bolest v zápěstí na straně malíčku bez předchozí námahy. Mírný otok. Určitě to není šlacha. Když hýbu malíčkem, bolí to v zápěstí. Zápěstím hýbat moc nejde. Velmi citlivé i na dotek vpravo od karpálního tunelu. Když zatnu pěst a stisknu, bolest v zápěstí. Podle obrázku, který jsem našla, se v citlivém místě nachází arterie a nerv malíčku, ale také kloubní pouzdro. Máte někdo podobnou zkušenost?

Nejlepší odpověď
anonym

„Určitě to není šlacha“… 😉
Pokud jsi zápěstím o nic nebacila (nebo třeba na ruku neupadla) a ruku nadměrně nenamáhala, spíš to šlacha bude*).
Namoč si ruku (prsty,dlaň i předloktí) do tak teplé vody, jakou sneseš – tak na půlhodinku, bolestivost při pohybu by měla pominout. Pak ruku osuš a udržuj v teple (včetně prstů) – zabal si ji do suchého ručníku apod., do rána to vydržíš. Pokud to pomůže, prostě i dál drž ruku v teple (dlouhý rukáv, rukavice…).
*) každopádně ale doporučuju návštěvu lékaře – i pokud teplo pomůže, mohl by se ti z toho vyvinout chronický zánět – to pak bolí skoro furt

Další odpovědi
anonym

janah, nechtěj patřit mezi „samoléčitelé“, kteří vědí nejlépe sami, co jim je. Nejspíš máš v zápěstí nějaký zánět, ale čeho a je-li to tak skutečně, to musí zjistit lékař. Ruku udržuj pokud možno v teple a v klidu a hned 27. si zajdi na ortopedii nebo k obvodnímu lékaři. I za cenu toho, že půjdeš na pohotovost, ti stojí za to vědět, co v ruce vlastně máš.
Mně tři lékaři tvrdili, že mám zánět karpálních tunelů. Vyšetření to ale potvrdilo jenom částečně a ukázalo se, že problémy způsobila zablokovaná krční páteř.
Tak s tím zbytečně nečekej a přeji, ať tě to moc nebolí.

Liliana Steh

Ano mě se něco podobné stalo s prostředníčkem bylo to vlivem narušení nervu měla bys s tim k doktorovi ten ti už pomůže pokud to bude něco vážnějšího.