LucinkaLLL

Skoro pořád nemocná

Proč jsem skoro furt nemocná, když jím každý den minimálně 2 jablka, pomeranče, mandarinky, citrony, různou zeleninu, jím zdravě atd.. A stejně se na mě chytí snad každý bacil :( Čím to je?
Doplňuji:
Lukasy: no jo, jenomže, jak na to mám přestat myslet?

Nejlepší odpověď
anonym

Ovoce a zelenina není vše – jíš i maso (i červené, ryby)? I vnitřnosti (játra, ledvinky)?
Pokud ano, zřejmě stále organismu ´něco´ chybí – navštiv imunologa…

Další odpovědi
Alesh

Choď do sauny. 😉

badisko

hele treba… tady je ten kamen urazu …jis zbytecne moc vitanimu stejne je telo nezuzitkuje a vylouci …navstivil bych imunologa a poradil bych se snim …ja osobne ovoci a zelenine moc nedam …ale nemocny nebivam …:D

Lorrien

Navštiv alergologii a imunologii, odtud Tě pošlou na testy– spiro, bronchoprovokační testy, pH metrie a takové. Určitě se na to přijde, taky jsem na tom tak byla. :)

marci1

Imunitu je dobré vylepšit otužováním, pohybem na čerstvém vzduchu, chodit třeba plavat, smát se a výborná na posílení imunity je hlíva ústřičná. 🙂

klob1

Takto, tady, těžko posoudit, pokud se udělá prohlídka a vyšetří vás někdo, tak pak se může říci. Musí se najít hlavní příčina, pak postup. Faktorů je více. Někdy to může zapříčinit jen něco malého, ale někdy to může zapříčinit i něco vážnějšího. Nikdo na světě nemůže pomoci, když nevidí vaši příčinu a nezná další okolnosti. Třeba není jen energická hodnota těla v pořádku. Tělo si potřebné vezme a najde i třeba v potravinách jiných. To, že něčeho jíte více a něčeho málo, nic nemění. Lidské tělo a chutě j sou k tomu již od přírody přizpůsobené. I spánek je u lidí různý, také všichni nespí stejně. A přesto někdo je odpočnutý a jiný není.
Jen někdy musíme tělo dát vyváženou energii. Nervy jsou velkými nositeli informací do mozku. A ten vyhodnocuje. Nervy jsou velkou součástí i toho, jak budete odolná proti nemocem, nebo kolik i energie v těle budete mít. Pokud tělo samo nezvládá to vyrovnat vše, musí se tělu pomoci. Pokud je zase mnoho energie v těle, opět se tělo unavuje a přestane vyrovnávat obrany schopnost. Je to jako se slunečními brýlemi. Pokud někdo nosí tmavé brýle i za šera, tak oči přestanou se bráni třeba i slunci, bohužel dnes je problém se zářením, které vysušuje oči, takže při silném svitu již nastává problém. Také tělo si reguluje mnoho obranyschopnosti, jsou nemoci, se kterými se umí vyrovnat, ale také s něčím nedokáže, když je narušená rovnováha obranyschopnosti. Tam potom musí přijít změření jaké jsou hodnoty a vyrovnat to látkami z přírody.
Také záleží jaké to ovoce je? Jak bylo pěstováno a co obsahuje skutečně uvnitř za látky.
I někdy na posílení stačí čerpat energii z prostředí.
Možná by stačilo něco jako autobacil, pokud by se potvrdilo i toto.pak se to dělá tak, že jeden bacil zničí jiný nebo i sám sebe. Jenže to bez identifikace, konkrétnosti také nelze.

Lukasy

Ono je to někdy jen v hlavě, většina nachlazeni je spiše psychická. Stačí myslet optimisticky a bud nebudete nemocni vubec nebo to přejde během pár dnu.
Ja jsem byval nemocný jen když jsem chodil do školy pak jsem už na to neměl čas a náladu tak jsem za 3roky byl jen 3× nějak vic nemocnej že jsem měl horečku a nějakou chřipku.

postcd

možná bude něco na tom, co říká marci, více pohybu, čerstvý vzduch
jinak, také by mohlo být tělo náchylné k nemocím pokud je ve stresu, nebo nervově labilní apod. jinak popřemýšlej jestli nejíž moc jednostranně, tedy k té zelenině a ovoci, což je výborná strava přidat třeba ještě za studena lisované oleje, různá semínka (sezam, lněné..) občas nějaký ořech a tak..

Filias

Nemocný (nachlazení) jsem nebyl už cca 10 let. Co doporučit? Otužovat se, trochu se hýbat a když na mě náhodou něco leze, vymačkám si jeden-dva citrony a vypiji to.
Ale jestli je to chronické, není to alergie nebo psychika?

da ny

To ovoce a hlavně zelenina, které konzumuješ (zejména v zimě) nemá téměř žádné vitamíny, ale vlákninu …!!!
Strava má být pedtrá a vyvážená :D
Pomeranče se nemají jíst v zimě, stahují cévy, ochlazují organismus atp. Proto se baští a pijí šťávy hlavně v létě, v topech (subtropech) a přirozeně zralé!
Imunolog z vyšetření krve (IgG, a další imunoglobuliny) může zjistit, zda jde o sníženou imunitu – životní styl, životospráva, stres, vhodný pohyb.
http://www.if­cor.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=72:pod­tidy-igg&catid=3&I­temid=3

Může jít o sníženou obranyschopnost sliznic (věčné virózy) a cokoliv dalšího.
Souhlasém s tou psychikou, tam bývá vždy nejvíce „zakopaný pes“!
Doplňuji:
Vhodnou prevencí může být:
http://sdeleni­.idnes.cz/foto­.aspx?foto1=BAR3e5fd­7_B17630x360.jpg

STUDENTKAEVA

Doplnovat vitaminy tabletami (vitamin C) pokud nepomuze zajdi k imulogovi…

bolak

Možná proto že jíš denně 2 jablka, pomeranče, mandarinky, citróny a různou zeleninu. Já mám kámoše co neviděl japko ani na stromě, a nemocnej nebyl snad od základky, a kolega v práci to samý, nikdy neměl banán v ruce a teď v lednu nám oznámil že je homosexuál.

Lucka Ondra

Nasaďte kozí kolostrum.