anonym

Školní batoh Čína vs. ČR

Jsem samoživitelka, a tak počítám každou korunu. Dcerka mi půjde po prázdninách do školy. Poraďte - mám koupit batoh made in China za 300Kč nebo ten české výroby za 800Kč? Jakou záruku mám, že batoh z Číny pár roků vydrží, a jakou záruku, že český?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4077 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
Luciefie

Pro menší děti je lepší si připlatit a koupit pořádný batoh, který má vystužená záda a je speciálně pro děti, takže jim záda nebude tolik ničit jako obyčejný batoh...navíc nevím jak je to se zárukou zboží od "číňanů".

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
petka

Jistota je ceska vyroba. I kdyz take nikdy nevite. Stejne jako u ciny, muze se stat, ze vam batoh vydrzi vice jak ceska vyroba, ale take se muze stat, ze ho druhy den muzete vyhodit. Pokud ho budete kupovat v cine, zkuste se na nej poradne podivat, prohlednout a treba dejte na svuj instinkt. ;)

0 Nominace Nahlásit

Jivinho

Dobrý den. Jak už bylo řečeno přede mnou, země původu nemusí být zárukou kvality. Pokud si ovšem koupíte batoh dejme tomu Nike v kamenném obchodě, tak máte jistou záruku, že pár let vydrží. U takových to "značkovejch" batohů se platí celkem dost velkou mírou značka, která je (nebo by měla být) zárukou kvality. I když to např. Nike vyrábí na Thaiwanu.

0 Nominace Nahlásit

Krugerka

MNo já bych doporučovala rozhodně českou výrobu..protože kdekoliv jsem si koupila batoh o čínanu tak ten batoh se přes jeden rok ve škole pomalu rozpadal..ramínka upadavaly apod. takže radši doporučuji českou vyrobu,myslím že ta rozhodně vydrží dýl.

0 Nominace Nahlásit

Lencis

Jestli to dobře chápu půjde dcerka do první třídy. V tom případě doufám, že když mluvíme o batohu, mluvíme o seciálním školním batohu !

Na spoustě věcí se dá ušetřit, ale zde bych nešetřila ani náhodou, jde o zdraví!!!

Zde několik (dle mého názoru) zásadních rad:

1.
Vybírejte pouze speciální školní nebo studentské batohy. Mají odlišnou konstrukci a v lecčems se podobají dřívějším školním aktovkách — především to jsou pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké, polstrované popruhy (minim. šířka 4 cm). Tyto důležité parametry napomáhají ke správnému a zdravému vývoji dětské páteře.
2.
Školní batoh by měl být co možná nejlehčí. Dřívější norma požadovala maximální hmotnost 1200 gramů u aktovek pro první stupeň, 1400 gramů pro stupeň druhý.
3.
Batoh nebo aktovka by měly mít výrazné bezpečnostní prvky – barvy, reflexní elementy, odrazky atp. Vždyť jde o bezpečnost Vašich dětí. Důležité je, aby dítě s batohem bylo vidět i za zhoršených světelných podmínek.
4.
Školní batoh vybírejte podle věku a velikosti dítěte. Nejlepšíje když si dítě batoh vyzkouší!
5.
Nakupujte velmi obezřetně. Při nákupu se ptejte na zkušenosti a na to, zda školní batoh prošel nezávislými testy zaručujícími nezávadnost výrobku. Pamatujte, že ne vždy se vyplatí koupit levný batoh na tržnici. Velmi často totiž bývají vyrobeny z nekvalitních materiálů, nesplňují základní bezpečnostní požadavky a mohou tak vážně poškodit zdraví vašeho dítěte.
6.
Školní batoh by měl mít dostatečný počet jednotlivých přihrádek, kapes nebo komor a vyztužené dno. Vhodné je další příslušenství, jako speciální kapsa na láhev s pitím, termokapsa na svačinu, dostatečně pevné a široké držadlo na pohodlné přenášení batohu v ruce, prostor pro jmenovku, rozvrh atp. Tyto prvky výrazně zlepší použitelnost a funkčnost batohu.
7.
Design batohu je také velmi důležitý, zejména pak pro vaše dítě. Proto doporučujeme, aby se výběru školního batohu zúčastnilo i vaše dítě a samo rozhodlo, co bude každodenně nosit na zádech. Vřele doporučujeme vybírat tzv. nadčasový design a nepodléhat aktuálním či módním trendům. Školní batoh s postavičkou z oblíbeného filmu nebo seriálu je sice úžasný v momentě nákupu, ovšem nejpozději za rok se „okouká“ a batoh pak bude „starý“.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
XenieRo

Ahoj, moc pěkné městské batohy mají na cistytriko.cz. Tak se mrkni tam. Já jsem si tam taky batoh koupila. Mají jednak pěkný výběr a batohy jsou opravdu kvalitní.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce