Školní batoh Čína vs. ČR

Jsem samoživitelka, a tak počítám každou korunu. Dcerka mi půjde po prázdninách do školy. Poraďte – mám koupit batoh made in China za 300Kč nebo ten české výroby za 800Kč? Jakou záruku mám, že batoh z Číny pár roků vydrží, a jakou záruku, že český?

Nejlepší odpověď
Luciefie

Pro menší děti je lepší si připlatit a koupit pořádný batoh, který má vystužená záda a je speciálně pro děti, takže jim záda nebude tolik ničit jako obyčejný batoh…navíc nevím jak je to se zárukou zboží od „číňanů“.

Další odpovědi
petka

Jistota je ceska vyroba. I kdyz take nikdy nevite. Stejne jako u ciny, muze se stat, ze vam batoh vydrzi vice jak ceska vyroba, ale take se muze stat, ze ho druhy den muzete vyhodit. Pokud ho budete kupovat v cine, zkuste se na nej poradne podivat, prohlednout a treba dejte na svuj instinkt. ;)

Jivinho

Dobrý den. Jak už bylo řečeno přede mnou, země původu nemusí být zárukou kvality. Pokud si ovšem koupíte batoh dejme tomu Nike v kamenném obchodě, tak máte jistou záruku, že pár let vydrží. U takových to „značkovejch“ batohů se platí celkem dost velkou mírou značka, která je (nebo by měla být) zárukou kvality. I když to např. Nike vyrábí na Thaiwanu.

Krugerka

MNo já bych doporučovala rozhodně českou výrobu..protože kdekoliv jsem si koupila batoh o čínanu tak ten batoh se přes jeden rok ve škole pomalu rozpadal..ramínka upadavaly apod. takže radši doporučuji českou vyrobu,myslím že ta rozhodně vydrží dýl.

Lencis

Jestli to dobře chápu půjde dcerka do první třídy. V tom případě doufám, že když mluvíme o batohu, mluvíme o seciálním školním batohu !

Na spoustě věcí se dá ušetřit, ale zde bych nešetřila ani náhodou, jde o zdraví!!!

Zde několik (dle mého názoru) zásadních rad:

1.
Vybírejte pouze speciální školní nebo studentské batohy. Mají odlišnou konstrukci a v lecčems se podobají dřívějším školním aktovkách — především to jsou pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké, polstrované popruhy (minim. šířka 4 cm). Tyto důležité parametry napomáhají ke správnému a zdravému vývoji dětské páteře.
2.
Školní batoh by měl být co možná nejlehčí. Dřívější norma požadovala maximální hmotnost 1200 gramů u aktovek pro první stupeň, 1400 gramů pro stupeň druhý.
3.
Batoh nebo aktovka by měly mít výrazné bezpečnostní prvky – barvy, reflexní elementy, odrazky atp. Vždyť jde o bezpečnost Vašich dětí. Důležité je, aby dítě s batohem bylo vidět i za zhoršených světelných podmínek.
4.
Školní batoh vybírejte podle věku a velikosti dítěte. Nejlepšíje když si dítě batoh vyzkouší!
5.
Nakupujte velmi obezřetně. Při nákupu se ptejte na zkušenosti a na to, zda školní batoh prošel nezávislými testy zaručujícími nezávadnost výrobku. Pamatujte, že ne vždy se vyplatí koupit levný batoh na tržnici. Velmi často totiž bývají vyrobeny z nekvalitních materiálů, nesplňují základní bezpečnostní požadavky a mohou tak vážně poškodit zdraví vašeho dítěte.
6.
Školní batoh by měl mít dostatečný počet jednotlivých přihrádek, kapes nebo komor a vyztužené dno. Vhodné je další příslušenství, jako speciální kapsa na láhev s pitím, termokapsa na svačinu, dostatečně pevné a široké držadlo na pohodlné přenášení batohu v ruce, prostor pro jmenovku, rozvrh atp. Tyto prvky výrazně zlepší použitelnost a funkčnost batohu.
7.
Design batohu je také velmi důležitý, zejména pak pro vaše dítě. Proto doporučujeme, aby se výběru školního batohu zúčastnilo i vaše dítě a samo rozhodlo, co bude každodenně nosit na zádech. Vřele doporučujeme vybírat tzv. nadčasový design a nepodléhat aktuálním či módním trendům. Školní batoh s postavičkou z oblíbeného filmu nebo seriálu je sice úžasný v momentě nákupu, ovšem nejpozději za rok se „okouká“ a batoh pak bude „starý“.

KaraskovaAl

Jojo, mají. A nejen aktovky, ale celé sety. Malá jde za chvíli k zápisu, tak už máme školní horečku a vybíráme. A na Baagl mají celé sety, které mi přijdou hodně cenově zajímavé.

Cizecek.M

Mají tam aktovky už od první třídy? A pokud ano, nejsou pro děti moc těžké?

KaraskovaAl

Ahojky :) Tak co, vybrala jsi tam nějakou tu aktovku? Jaká se vám nakonec líbíla… Oni mají hodně motivů, dá se krásně vybrat :)

Kajolka

Perfektní aktovky i batohy mají na baagl. Ten shop já mám moc ráda. Děti vybavuju jen tam, protože vím, že co koupím, je opravdu velmi kvalitní.

XenieRo

Ahoj, moc pěkné městské batohy mají na cistytriko.cz. Tak se mrkni tam. Já jsem si tam taky batoh koupila. Mají jednak pěkný výběr a batohy jsou opravdu kvalitní.