WhiteCrow

Škodí produktivitě člověka více nespavost, nebo únavový syndrom?

Co podle vás člověka hůře ovlivňuje?

Odpovědi
Darcy

nespavost.
Organismu škodí vždy jenom zátěž, pri únavovém syndromu vypnout umíš, vlastně stále si offline a imunitu podpořit umíš, ale pri nespavosti proste nevypneš = nezregeneruješ.

da ny

Únavový syndrom.
Člověk není schopen žádné činnosti. Vyžaduje DPN . Produktivita = 0.

„Únavový syndrom se projevuje jako dlouhodobě trvající únava, která zabraňuje vykonávat běžné denní aktivity.“
Začíná náhle, zdánlivě bez zjevné příčiny.
. Spánek a odpočinek ovládá celý den nemocného a přitom nepřináší úlevu. Častá je i progrese onemocnění do té míry, že dotyčný již není schopen vstát z lůžka a normálně fungovat, až si nakonec musí zařídit pracovní neschopnost.
zdroj: https://www.gi­galekarna.cz/blog/u­navovy-syndrom/

elkon

Zde nejde o produktivitu, ale o zdraví. Únavový syndrom je nutné léčit.