-Z-D-L-

škodí ocet našemu zdraví nebo okůrkoví nálev z octu ?

Nejlepší odpověď
Pájo

Ocet dostatečně ředěný vodou Vám nemůže uškodit… ba naopak ;)

K podpoře chuti k jídlu se odpradávna odporučovala sklenice studené vody s malým množstvím jablečného octa. K osvěžení (hlavně v létě) pak studená voda s přídavkem limetky/citrónu.

S DOMÁCÍM okurkovým lákem je to podobné, není v něm nic, co by zdraví škodilo… max. používá-li někdo umělé sladidlo.

Horší to může být s lákem od okurek, který je vyráběn ve velkém v potravinářském průmyslu. Ten obsahuje konzervační látky a stabilizátory. Ty rozhodně nejsou vhodné (ve větším množství a opakovaně) hlavně pro malé děti, mohou být příčinou alergie.

Další odpovědi
ponovotny

o octu se tvrdí, že čistí tělo (v malém množství), redukuje množství tělních šťáv a stará se o to, aby potrava putovala tou správnou cestou. Pokud k těžce stravitelnému jídlu jako je třeba čočka nebo hrách přidáte trochu octa, zmírníte nadýmání. Je škodlivý ve velkém množství (leptáním). V nálevech jsou více škodlivé látky, jako např kyselina benzoová.

Andre5000

Jak se říká – „Všeho s mírou“ – pokud ho budeš konzumovat s rozume a přiměřeně, tak neuškodí.