wolstryt

Šířila ministryně Jana Černochová poplašnou zprávu, když včera na soc.sítích tvdila, že v Rusku začala občanská válka?

Nejlepší odpověď
Drap

Převrat, je něco jiného než občanská válka. Paní ministryně se zřejmě mylně domnívala, že k Wágnerovcům se přidají tisíce občanů a snad i nějaká část armády. Bylo to však jen pouze její zbožné přání. Stejně jak ministr Dvořák už viděl Putina na kolenou. Podle mne, to poplašná zpráva byla. Členové pětikolky mají vyjímku a ty mohou deklarovat cokoli, i když to pravda není.

Další odpovědi
Ametyst

Vždycky je trapné rychleji mluvit než myslet. Stejně to bylo v případě ukrajinské střely, která dopadla do Polska. Hned jí bylo jasno, že Rusko je viník. 🙂

led

Podľa môjho názoru, pani ministerka vydala správu, o ktorej si zjavne myslela, že je pravdivá. Ale…!
Som prekvapená, že na svojom poste, dôležitom pre bezpečnosť štátu, sedí človek, ktorý podlieha vášňam a dezinformáciám. Človek na mieste ministra obrany by mal na základe získaných informácií, aj na úrovni „tajné“, najprv premýšľať o ich dosahu na štát a preveriť (nechať si preveriť) pravdivosť informácií než vyjadrí oficiálny názor. Nemá právo oficiálne vyjadrovať svoj osobný názor, či názor svojich poradcov, ale premýľať o dosahu svojho oficiálneho vyjadrenia. Vyjadrenie každého člena vlády štátu je považovaný za oficiálne vyjadrenie, bez ohľadu na to či ide alebo nejde o jeho/jej osobný (súkromný) názor. Jej vyjadrenie k „štrnganiu zbraní Wagnerovcami“ považujem za profesné zlyhanie.
Pripomína mi to politický pohľad ako zo včera na dnes o polnoci tv stanica :24 podala informáciu o ukončení hrozby Wágnerovcami a ich návrate na pôvodné základne a hneď nato v krátkych správach podávala informáciu o ohrození Moskvy Wágnerovcomi (situácia sobotného rána) s malým skreslením skrátili ich vzdialenosť od Moskvy zo 400km na 200km (mala som pocit, akoby sa vrátil rok 1941, keď Wehrmacht stál na prahu koľajníc Moskovskej električkovej trate a v nemeckých médiá boli titulky „Wehrmacht poráža Moskvu“).

PS.
Režisér politickej frašky „Wágnerovci idú do Moskvy“ by si zaslúžil Oscara za výbornú réžiu.

hard work

Ne protože to neřekla takto doslovně. Řekla to opatrněji slovy: Jeví se to jako občanská válka.

Kryšpín

Jak má názor Ametyst máme většinu politiků nejdříve pustí svoje moudra a až poté zapnou částečně svůj mozek. Wolstryt zachovej vyčkej až začnou dámy perlit jedna má okamžitě jasno, druhá bude ronit slzy další obviní Macrona a Putina a.t.d.

Pepa25

Ne, nešířila. Informace o pokusu o ozbrojený převrat byly i na oficiálních ruských webech, nešlo o žádnou poplašnou zprávu ani fámu.

Pepa25

hard work: psst, teď jste jim to tu zkazil. Samozřejmě, že si každý může najít, co skutečně řekla (https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-cernochova-situace-v-rusku-se-jevi-jako-obcanska-valka-40435789 ) a napsala ( https://twitter­.com/jana_cer­nochova/status/16726414­42139840512 ) , ale to tu nikoho nezajímá, dezinfo weby píškou, že „Černochová opět mimo“, tak mají jasno

Drap

Pepa25: Převrat, byť ozbrojený, neni občanská válka. Jsou to dvě odlišné věci, které sice mohou být spojeny, ale každá je něco jiného. Ani žádný web z Ruska, pokud vím, tak o občanské válce nemluvil.

Pepa25

Drap: https://echo2­4.cz/a/HSGPN/­zpravy-svet-rusko-obcanska-valka-zacala-wagner-telegram-prigozin

led

hardwork, v politike sa nikdy nehovorí priamo a všetko. Politik si vždy necháva otvorené zadné vrátka.