Dane

Šikana na pracovišti. Setkali jste se někdy s tímto jevem na pracovišti?

Podle zpráv agentury STEM/MARK má s šikanou na pracovišti zkušenost více než pětina osob starších 15 let. Setkali jste se někdy s tímto jevem na pracovišti?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ano

Doplňuji:
Ale nešlo o mne…
😉
Já bych ho hnal, ředitele…
😁

Další odpovědi
anonym

Ano

ivzez

Ne

Doplňuji:
Na žádném pracovišti, kde jsem pracovala,
jsem se se šikanou, mobbingem ani bossingem nesetkala.

Ale často se s ní „setkávám zprostředkovaně“,
když radím lidem, kteří se s ní potýkají.

suaeda

Nejsem si jistý/jistá

Doplňuji:
Přímo se šikanou ne. Spíše jsem se setkal s celkem běžnoui věcí, kdy morálně slabší šef nevěděl jak si má získat autoritu na svého morálně silnějšího podřízeného tak si na něm léčil své midráky.

Drap

Ne

Nikdy jsem nic podobného nezaznamenal.

huxa

Ne

Doplňuji:
Mám pár osobních pravidel, jedno z nich je-máš problém s mojí prácí? Tak už odemne žádnou nečekej.
Tudíž jestli mi bude vadit peskování od zaměstnavatele, dám výpověď, jestli od nadřízeného, řeknu o tom zaměstnavateli a jestli od kolegy, řeknu o tom zaměstnavateli či nadřízenému, případně ho někde přetáhnu.

tencosepta

Nejsem si jistý/jistá

anonym

Nejsem si jistý/jistá

Jsem dělník a toto nemohu posoudit přesně.Jestliže vás mistr honí, že už jste byl za směnu 3× za záchodě a chce vám strhnout za toto premie, tak ale na druhou stranu toho mistra zase šikanuje jeho nadřízený, že dělníci málo dělají a stále se někde courají.Takže je to šikana od mistra nebo od někoho výš?
Byl jsem v zaměstnání, kde byl mistr můj známý.A on mi vyprávěl, jak zase jeho honí majitel firmy, aby se dělníci neflákali a za každé vzdálení od mašiny dělníky trestal.Pokud by byl na dělníky měkký, tak ho vymění za jiného, který dělníkům nic neodpustí.
Takže, co je šikana.Můj mistr a nebo zase jeho nadřízený??

bayeer

Nejsem si jistý/jistá

setapouch

Ano

Ano, i já se s šikanou na pracovišti setkal. Ale to jsou výjimky, většinu kolegů nechávám na pokoji.

Poklička

Ano

Pepa25

Ne

anonym

pro huxa
Tak to jsi ještě nezažil být nezaměstnaný skoro rok a muset vzít jakoukoliv práci a strpět jakoukoliv šikanu.
Ono když ti je okolo třiceti, tak to se můžou dělat ramena (přesně tak jak popisuješ), ale zkus hledat práci když ti je přes padesát a nikde tě nechtějí, že jsi starý.Pak musíš sklapnout paty a držet hubu (přesně jako za komunistů, jenže tam to bylo za politické názory, dneska to je o PRÁVU NA PRÁCI).
Dneska se dává smlouva na dva měsíce (a podle zákona se může 3×!!! prodlužovat), takže zkus použít ty tvoje pravidla a NIKDE už práci neseženeš.

huxa

Tohoto se držím už od doby, kdy jsem vyšel základku a měl brigádu. Držel jsem se toho také po vystudování, kdy jsem neměl žádnou praxi.
Nevidím důvod, proč by měl být problém skrz věk či praxi, když máš nějakou nepopiratelnou výhodu, třeba zkušenosti či nízké požadavky na plat. Jestli nic neumíš a chceš brát třicet čistýho, klidně můžeš mít třicet a všichni tě pošlou k šípku.