Ravenne

Seznam citované či použité literatury?

Zdravím.

Následující dotaz možná bude pro někoho hloupý, ale už nad tím celkem dlouho přemýšlím a nemohu se dobrat uspokojivého závěru. K podobnému tématu jsem již přečetla jinou otázku zde, ale v mé věci mi to příliš nepomohlo.
Moje otázka je následující – mám do seznamu literatury na konci závěrečné práce uvádět pouze literaturu, kterou jsem použila (tedy knihu/článek/stať/e­dici/atd., ze které jsem brala informace), nebo i literaturu, kterou jsem pouze citovala (myslím tím například to, když jsem v citaci uvedla „Starší edice tohoto pramene viz…“)? Nerada bych, aby mi později bylo vyčteno, že jsem do seznamu zahrnula něco, co jsem vlastně nepoužila, ale pouze na existenci toho upozornila.

Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Jak jsem uvedla ve své odpovědi, má se uvědět všechna ltieratura, kterou jste v práci využila. Pokud si nejste jistá, určitě najdete informace v pokynech své fakulty pro vypracování diplomové práce . Na jeden dotaz jste dokonce odpovídala.

Doplňuji ještě citací z jiného odkazu.

Soupis úplných bibliografických citací, které jsme ke své práci použili, se uvádí na konci hlavního textu před přílohami. Je to samostatná kapitola práce nazvaná „Použitá literatura” („References”).

Seznam literatury obsahuje všechny prameny, které autor ve své práci využil.
Nejde tudíž o soupis všech publikací, které se dané problematiky týkají.

Diplomový seminář – zásady psaní diplomové práce
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:f4t-KNUjt6IJ:pece­.zf.jcu.cz/doc­s/prednasky/Di­plomovy-seminar-7817a7b365.pdf+&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

..