michalds

Setkali jste se vy osobně s případem, kdy něčí smrt posloužila k dobrému?

Např.: zemřela babička v rodině a rozhádaní vnuci se na základě toho usmířili.

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Pokud to byl dobrý člověk, tak myslím převažuje bolest a ztráta. Přesto je to asi většinou smíšené. Děti jsou nuceny vzít na sebe více odpovědnosti, což kolikrát není na škodu. Také vdově, vdovci se často uvolní možnosti pro jinou bohulibou činnost atd. Pokud jde o pracovníky na vedoucích a politických postech, tak je jasné, že někdo to dělá lépe, někdo hůře a někdo zle. Jenže pozor na známý vtip: Jak se jinými slovy nazývá změna na politických postech? „vyhánět čerta ďáblem“. Někdy to může být vyhrocené. Zemřel Lenin, přišel Stalin. Atentát na následníka Rakousko- uherského trůnu vyvolal 1. sv. válku. Přesto si říkám, že by většinu vládních činitelů a novinářů bylo nejlépe pochytat a odvézt na nějaký ostrov. Snad by se tak předešlo katastrofě a otevřely se cesty míru a spravedlnosti.

Další odpovědi
zjentek

Tohle se děje spíše ve vztazích kde zemřelí toužili mít až do smrti rozhodné slovo, do poslední chvíle rozhodovat za druhé, žádnou zodpovědnost nepředat. Zkrátka všude tam, kde se před skonem „sedí na penězích“, na majetku. Znám to z filmů, ovšem děje se to v reálu. Je to ale o charakterech. I takové prý na tento svět patří. 🙏

Ametyst

To je zajímavá otázka, protože lidé věří, že na všem zlém je i něco dobrého. Nevím to, a podle mě se to nedá zobecnit.
Vzpomněla jsem si na undergrandovou písničku “Šetři a buduj si skvělou pozici, dostaneš metál s mozkovou mrtvicí......zam­lklí lidé škubají koutkama: Koukejte, to je ten, co chtěl bejt nad náma, nepřejem mu to, bylo ale právě načase.” 🙂

VaclavZeman

Když mi nedávno umřela máma, tak alespoň moje sestra (jak já ji nenávidím) všechno zdědila. Na mě nic nezbylo, jen jsem musel pár tisíc uhradit za pohřeb, na který jsem stejně na Moravu nejel. Děkuju.

Rokio

Když zemřel terorista Bin Ládin. Také smrt diktátora Adolfa Hitlera nebyla na škodu a nikdo pro něj určitě neplakal.

Teď kdyby se něco stalo prezidentovi Putinovi, což je také diktátor a zároveň i psychopat, tak by se spoustě lidí ulevilo a celá Ukrajina by slavila.

Věštibull

No jéje