annas

Setkali jste se s krádežemi na hřbitově?

Strašný pocit, bezmocnost… jakási morální újma…

Včera jsem dala na hrob vázu s květinami a ve 2 lampách zapálila svíčky. Dnes pusto a prázdno… Loni se někomu hodily papírové kytky, proto je vytahal z věnce…

Nejlepší odpověď
Terryle

Staráme se o dva hroby a z obou nám víckrát zmizely kytky a keře. Živé, rostlé, zasázené v hlíně. Prostě se někomu líbily, tak si půlku trsu ukopl. To mi přijde jako hnus na druhou. Nejenže si vezmete něco, co není vaše, ale navíc se o tu kytku někdo staral, měl ji rád a pak tam přijde a vidí z ní jen hynoucí zlomek… :o/ navíc jak říká máma, kdyby si kdokoli slušně řekl, jestli by mu nedala větvičku, ráda by mu ji dala a ještě poradila, jak to pěstovat. Někteří lidi jsou hovada a nerespektujou soukromý vlastnictví.

Další odpovědi
hanulka11

Tak to je opravdu smutné, zrovna jsem přijela ze hřbitova a neumím si představit, že by se něco takového stalo a nevím jak bych se zachovala, kdybych ty věci spatřila třeba o pár hrobů dál. Věřte ,že bych se neudržela – asi bych si je ukradla zpět, ale vysvětlujte pak někomu, že je to vlastně vaše. Je to fakt zrůdnost okrást mrtvého.Jak z toho může mít někdo radost .....nechápu.To udělá snad jen nějaký necita nebo pomatenec.

Vrtal

Se divíte? Sme přeci v čechách!!!

aramah

Ano lidem není už nic svaté,bohužel.Také to znám.

hanjimka

Každý rok si dělám svou kytici hna hrob a málo kdy mi tam zůstane.Letos jsem se na to vykašlala,koupila kytku v květináči,zah­rabala ji do země a budu jen doufat…

vagra

Samozřejmě,je to každoroční problém.Zdá se mi,že v posledních letech, se to stává ve stále větší míře.Kytky,věnce se kradou a znovu prodávají.
Tady se nedá mluvit o svědomí a morálce.
Je to tak-bohužel.

anonym

Když jsem dělal v Židlochovicích, nedávno, starý soused si nám pracovníkům postěžoval že mu telefonovali že na ústředním hřbitově už ty macešky nejsou. No co na to říct? Tak byl z toho naštvaný. Mám názor že tohle určitě kradou prodavačky. Protože těm jde o peníze aby toho hodně prodaly a nemusely pro další zboží jezdit daleko. Tak bych zakázal takový stánkový prodej u zastávek a hřbitovů, jinak se takového chování nezbavíme. Pochybuji o tom, že by si někdo na hrob dával kradené! To tam přece nedají nic ne?

chucky

Ano, i u nás na vysočině se krade na hřbitově. Pokaždé mě to rozčílí, jak to někdo může udělat.