yuko

Setkali jste se někdy s výrazem "francouzský gauč?

Vím presně, jak takový krásný kus nábytku vypadal. Jen napište, co se Vám vybaví.
Nehledejte na Internetu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Pro gauč je několik synonym – pohovka, kanape, divan, lenoška, sofa atd.

Nat oto téma jsem vložila otázku.
Pociťujete významový rozdíl mezi pojmenováním pro „polehávadla“: pohovku, gauč, otoman, kanape?

Mám s francouzským „gaučem " či "pohovkou“ spojené francouzské sofa, které se objevovalo na zámcích. Vidím je před sebou.

Má zadní, částečné zvýšenou, nepravidelně tvarovanou opěrku, nikoliv po celé délce, a boční opěradlo. Je či byl to krásný kus nábytku.

Stejně jako starodávné kanape s opěradlem. na položení. Jak dnes tyto druhy pohovek vypadají, nevím, protože se víc používá pojem sedací souprava.

Další odpovědi
briketka10

Ano vím, ale francouzsky se řekne gauč – canapé.

Rokio

S tímto výrazem jsem se ještě nesetkal.

dubraro

Já myslím, že francouzský gauč = sofa.

Wack Lodgers

My máme doma tento francouzský gauč. Má zadní, částečné zvýšenou, nepravidelně tvarovanou opěrku, nikoliv po celé délce, a boční opěradlo. Je to opravdu krásný kus nábytku. Kupovali jsme si přehoz na gauč z https://www.e­mako.cz/preho­zy-na-sedacky/ k němu aby se nám neponíčil.

yuko

Ted k tomu gauci. Babicka mela doma super krasny gauc. Kolem dokola to byl nabytek s prosklenymi skrinkami na hrnicky, sklenicky atp., uprostred skrinka na klicek s ruznymi tajnostmi. A y boku neco jako knihovnicky nebo policky na cokoliv. Nejak nestastnou nahodou jsme o ten nabytek prisli a vzdy jsem si prala ten gauc jednou mit. Asi bych ho musela nakreslit a podle toho nechat vyrobit. Nasla jsem starou kupni smlouvu, kde bylo napsano – francouzsky gauc. Tak proto. Jinak je to jedno, je to jen takova nostalgie. Ale dekuji. Je vsak mozne, ze jste treba nekde u babicky takovy gauc meli.

annas

Bez obrázku těžko. Určitě se budou dělat repliky. Vy jste stále v Anglii, nebo tam někde? Zkuste se podívat v obchodech, zda tam nenajdete něco podobného.

U ná se mrkběte možná v některé prodejně se starožitnostmi. tam mívají pěkné kousky.

yuko

Dekuji. Nikdy vice jsem neco podobneho nevidela, jen u me babicky.

annas

Nebo navštívit zámek, ale nevím, kde. Ale viděla jsem i ve starožitnictví, ale to už je dávno.

yuko

Tak briketko, jak vypadal?