Johnny389

Seminární práce – Elektřina

Dobrý den,jsem v 8.ročníku základní školy a dostali jsme za úkol do Fyziky udělat Seminární práci na téma Elektřina. Vůbec mě nenapadá žádné téma. Ostatní mají např.žárovku,so­lární panely,elektrár­ny,počítač atd. Potřebuju něco o čem toho najdu na internetu dost,protože musím popsat asi 7 A4. Děkuji

Nejlepší odpověď
MK44

Zářivky, elektromotory, vodiče – polovodiče – izolanty, jističe, elektromobily, baterie a akumulátory, roboty, blesky a bleskysvody, elektrické sporáky, přenos elektřiny vysokým napětím, lokomotivy, metro, lanovky, mixéry a šicí stroje.
Pro pánajána, vždyť dneska je na elektřinu snad všechno. Ale možná nebude marné zajít do knihovny a o něčem si přečíst a ne jen něco zkopírovat z netu, kdo ví?

Další odpovědi
Drap

Štěpení jádra

Kelt

Bylo by dobré začít historií, první pokusy, Galvani a jeho žabí stehýnka, Voltův článek, prvky, elektrolýzaa , Ohmův zákon, vzah mezi proudem a napětím, co je to výkon a jak se počítá, co je to kapacita, kondenzátory – v jakých jednotách měříme eletřinu, práci, je je to kWh, jak pracuje elektrárna a které typy znáte – atomová, vodní, tepelná, jaký je rozdíl mezi střídavým a stejnosměrným proudem, které spotřebiče jak fungují, přenos elektrické energie na dálku. nějaké vynálezce – Edison, Tesla, něco o elektronce – těch je několik typů, tranzistory – p – n, využití prvků, závislost odporu na teplotě, supravodivost.

rigormortis

Nejdřív snad definovat elektřinu, jaký je rozdíl mezi napětím a proudem, jejich projevy a příklady z praxe (hodně obrázků to zabere dost místa)…to je tak na tři A4
Kdo ji poprvé popsal a kdy se začala poprvé průmyslově používat …dvě stránky.
Shrnutí potřeby elektřiny v dnešní době (energetická válka)…dvě stránky.