XaveX

Sekají se mi hry…nevíte co mám s pc?

Když spustím jakoukoliv hruna mém notebooku, krom starých…např. Counter-Strike 1.6 atd., ale když spustím např. Far Cry 2 tak se mi hra každých 10 min. třeba na 30 sek. strašně „seká“.

Mám tenhle model: http://notebo­oky.heureka.cz/a­sus-k75vj-ty060h/specifikace/

Zkusil jsem programy jako je Raze Game Booster, Actual Booster,…, ale nic nepomohlo…Když jsem k tomu notebooku četl recenze…Skoro všichni tam měli napsané, že notebook je skvělý i na novější hry, ale když se mi tam každá „seká“…

Nevíte někdo, co s tím ?
Předem děkuju za odpověď. 🙂

Nejlepší odpověď
Bedy

Navrhuju místo různého čarování s různými cleanery a jinými programy si stáhnout a spustit program RSIT – http://www.vi­ry.cz/aplikace-rsit/
Ten vygeneruje dva výpisy – info.txt a log.txt. Pokud chcete, můžete mi je poslat na email bedy zavináč outlook tečka cz a můžeme se podívat, kde by mohl být problém…Většinou ze zkušeností lidé mají v počítači tuny nepotřebných programů typu toolbar a jiný bloatware, který dokáže počítač brutálně zpomalovat.

Jinak defragmentace systémového disku by se měla dělat tak jednou za měsíc – je to důležitější než čistit dočasná úložiště.

A abych nezapomněl – předpokládám, že notebook občas profouknete a větrací otvory nemáte zacpané. Přehřívání nejenže zkracuje životnost, ale i snižuje rychlost…

Další odpovědi
anonym

Nehraju a neznám hry – ale jejich HW nároky si najdeš (tedy na čem jdou spustit a jak).
Ale – vždycky, když čtu …„zkusil jsem programy jako je Raze Game Booster, Actual Booster“…, chytám ´kopřivku´…
😉
Udělej si reinstal – čistou instalaci OS, aktualizuj ovladače (grafika, chipset, zvuk…) a pravidelně čisti tempy apod. (např. pomocí Ccleaner – zdarma ke stažení – https://www.pi­riform.com/ccle­aner/download/stan­dard ). Jednou za čas pok spusť defragmentaci (např. Defraggler – https://www.pi­riform.com/de­fraggler/downlo­ad/standard , příp. Win Defragmentaci).

MamRadHudbu

Zkus si pohrat z grafikou , rozlišení hry atd a nebo ho máš už celkem starý no 😉

honzik2001

Řekl bych, že je to problém s grafikou, hlavně s tím že je to notebook protože ten není vhodný na hry.