blablabla

schizofrenie a řízení auta

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné aby člověk se schizofrenií mohl nebo je oprávněný řídit auto či jiné motorové vozidlo díky.
Ps: promiňte za zvolení špatné kategorie

Nejlepší odpověď
Damiana

Nikde není jasně uvedeno, že by člověk léčený pro schizofrenii nemohl řídit automobil. Psychiatr posuzuje individuální schopnosti a stabilizaci stavu nemocného. Zvažuje vývoj onemocnění v minulosti (byla-li jen jedna ataka, nebo zda se stavy často opakují), spolupráci pacienta při užívání léků, schopnost udržet pozornost apod.

Zdroj: http://www.schi­zofrenni-poruchy.cz/schi­zofrenie-a-pravo