Poklička

Sbíráte bylinky a máte s nimi zkušenosti?

Nejlepší odpověď
anonym

Někdy – mateřídoušku, mátu, třezalku, maliník, ostružiník, jahodník – čaje.
A zkušenosti – dobré, jinak bych to nedělal.
😉

Další odpovědi
suaeda

Ano. U nás doma byl a stále je sběr léčivek oblíben. Samozřejmě nikoliv pro sběrny, ale pro domácí použití. V jedné skříni sektorky to u nás vypadá jak v zelené lékárně.
Běžně sbíráme listy jahodníku, maliníku a další byliny na čaj. Dále kopřiva na jarní čaj nebo na výborný špenát, heřmánek na čaj i jako roztok na zklidnění a hojení, žebříček na desinfekci a čištění ran, gingha na čaj nebo lih. roztok na rozšíření cév, černý bez (květ, nebo plody) na snížení tlaku. A dále bych ještě pokračoval, borůvky, brusinky, mateřídouška, podběl, řepík aj.

Kelt

Ano, občas. Někdy lipový květ, kopřivu, řebříček a vařím si čaj.

klob1

Ano, i pěstujeme.

Pepa25

Jako dítě jsem si tím vydělal zajímavé peníze a ještě měl splněné „pionýrské povinnosti“. Zkušenosti mám se sběrem těchto léčivek: heřmánek, třezalka, černý bez, maliník, lípa, řebříček …
Doplňuji:
Jo a samozřejmě šípky, ale to asi sbíral a sbírá každý, že ..