sankce – postih

co hrozí při nedostavení a neomluvení se k soudnímu líčení jako svědek a to po třetí písemné výzvě, je možně jej zadržet a souditpopřípadě jak dlouho trvá zadržení?

Nejlepší odpověď
standa

Nejvyšší ´trest´ je 50.000 pokuta.

To panenka:
Opravdu si myslíte, že pokud se jako svědek nedostavíte k soudu, je to trestný čin? Protože trest odnětí svobody lze udělit jen za trestný čin ? Jaký je to paragraf trestního zákona?

Další odpovědi
panenka

bud vězení nebo pokuta

Miroslavst

Postih je uveden na předvolání, kde jste předvolán jako svědek a zde se píše, že může být uložena pořádková pokuta až do výše 50.000,–Kč popřípadě můžete být předveden-tzn., soud požádá Policii ČR, aby vás k soudu předvedla. Myslíte že by to stálo za tu ostudu se nedostavit? A to nemluvím o těch penězích!

honza19hk

v nejhorším případě skončíš ve vězení až na dobu 6 měsíců