Oman

Rýže, prosím o radu jek uvařit rýži v konvektomatu je stále tvrdá, pára 100% používám parabol… děkuji

Prosím o radu jek uvařit rýži v konvektomatu je stále tvrdá pára 100% používám parabol… děkuji

Odpovědi
hanjimka

Rýži do plechu,zalít dvounásobkem horké vody,osolit a dělat v konvektomatu asi 30–45 min na 200 C.Pára je fajn,ale dávám až ke konci.Chce to hlídat protože hodně záleží na druhu konvektomatu.My máme v kuchyni velký a starší typ.

holčička

Bohužel nemohu pomoci a také zaleží jaký máte konvektomat.Moje rýže:nasypu rýži do misky,zaleju převařenou vodou a 3 minuty nechám odležet,nakrájíám si cibulku osmahnu(menší množství přidám přecezenou rýži a osmažíme do zlatova,osolím a zaleju větším množství vody podle potřeby přilevám vodu.Rozkrojím cibuli a napíchám na ní hřebíček dám k rýži a vařím do měkka.

zdeny

Tak tento recept není do konvektomatu ale do mikrovlnky ale úplně BOŽSKEJ 🙂 , FAKT !!!
Máme ho doma vyzkoušený a léta praktikovaný.
220g rýže , 1/2 lžičky soli , 15g másla , 550g vařící vody
Do mísy ( skleněného hrnce ) dejte rýží , neproplachujte FAKT 🙂 , sůl a máslo a zalijte vařící vodou . Zakryjte a vařte na 100% 3 minuty . Ztlumte na 50% a vařte 12 minut , 1× zamíchejte . Zakryté nechte 15 minut stát . Načechrejte vidličkou a podávejte . Rýži používame jakoukliv a je tak dobrá že se dá jíst i samotná , určitě ji zkuste . DOBROU CHUŤ

Zdroj: Velká kuchařka pro mikrovlnné trouby

bobana99

Skúste na pekáč 3 kg ryže,1,6 l voda,2,5–3 dl olej,konvektomat 40min/99°C, para Alebo 140°C/30min,1­00% para…