Prosím o radu jek uvařit rýži v konvektomatu je stále tvrdá pára 100% používám parabol… děkuji
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5843 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Rýži do plechu,zalít dvounásobkem horké vody,osolit a dělat v konvektomatu asi 30–45 min na 200 C.Pára je fajn,ale dávám až ke konci.Chce to hlídat protože hodně záleží na druhu konvektomatu.My máme v kuchyni velký a starší typ.
| 0 Nominace Nahlásit |
Bohužel nemohu pomoci a také zaleží jaký máte konvektomat.Moje rýže:nasypu rýži do misky,zaleju převařenou vodou a 3 minuty nechám odležet,nakrájíám si cibulku osmahnu(menší množství přidám přecezenou rýži a osmažíme do zlatova,osolím a zaleju větším množství vody podle potřeby přilevám vodu.Rozkrojím cibuli a napíchám na ní hřebíček dám k rýži a vařím do měkka.
|
0
před 5842 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Tak tento recept není do konvektomatu ale do mikrovlnky ale úplně BOŽSKEJ
🙂 , FAKT !!!
Máme ho doma vyzkoušený a léta praktikovaný.
220g rýže , 1/2 lžičky soli , 15g másla , 550g vařící vody
Do mísy ( skleněného hrnce ) dejte rýží , neproplachujte FAKT 🙂 , sůl
a máslo a zalijte vařící vodou . Zakryjte a vařte na 100% 3 minuty .
Ztlumte na 50% a vařte 12 minut , 1× zamíchejte . Zakryté nechte 15 minut
stát . Načechrejte vidličkou a podávejte . Rýži používame jakoukliv a je
tak dobrá že se dá jíst i samotná , určitě ji zkuste . DOBROU CHUŤ
Zdroj: Velká kuchařka pro mikrovlnné trouby
|
0
před 5842 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Skúste na pekáč 3 kg ryže,1,6 l voda,2,5–3 dl olej,konvektomat 40min/99°C, para Alebo 140°C/30min,100% para…
| Drap | 1750 | |
| annas | 1347 | |
| Kepler | 1091 | |
| hanulka11 | 984 | |
| marci1 | 919 | |
| da ny | 699 | |
| iceT | 642 | |
| zjentek | 606 | |
| quentos | 538 | |
| briketka10 | 493 |
| Vaření a recepty |
| Restaurace |
| Nápoje |
| Vegetariáni |
| Ostatní jídlo a vaření |