Avatar uživatele
jiri2105

rychlost usb 2,0

Mám šest nebo sedm let starý počítač a nainstaloval sem tam teď usb 2.0. Sice už se foťák a jiné nehlásí že by mohly pracovat rychleji, ale mě se to nezdá. Dá se nějak změřit rychlost. Sp 3 mám.
Doplňuji:
Dal jsem do desky kartu s 5*usb 2.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4650 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
GangstaHelper

O ničem, co by dovedlo měřit přímo rychlost dat tekoucích přes USB nevím. To by totiž nešlo jednoduše naprogramovat, a nejspíš by to muselo být na velmi nízké úrovni. tzv. -"Low Level", což jsou ovladače atd.

Nechápu ale váš výraz "nainstaloval jsem USB". Pokud tím myslíte zapojení rozbočovače (HUBu), tak to by mělo za následek opak, tedy spíše zpomalení.

Co ale můžete, je změrit rychlost zápisu třeba na flashdisk zapojený do USB, samozřejmě můžete čekat jen tu rychlost, jakou udává výrobce paměti flashdisku (dnes čtení okolo 16MB/s a zápis okolo 10MB/s). Jednoduchý program ve zdroji.

Jen dodám:

Rychlost USB:
1.1 = 12Mb/s = 1,5MB/s
2.0 = 480Mb/s = 60MB/s

A je nutné poznamenat, že do těchto přenosů se započítává i kontrolní komunikace, kdy zařízení ověřují správnost dat, takže plné rychlosti přenosu nedosáhnete.
Doplňuji:
Tak to je správná volba, nyní by mělo být možné využít celých 480Mb/s dle možností připojených zařízení. Pokud Vám připadá pomalý přenost třeba do foťáku nebo mobilu, to je normální, zde se rychlost pohybuje okolo 1MB/s. Rychlost paměťovek v nich použitých může být však i 10x vyšší. Zde je výhoda využití čtečky paměťových karet.

Zdroj: http://www.stahuj.centrum.cz/u tility_a_ostatni/benchmarky_a_ testy/hd-tune-2/?g[hledano]=hd %20tune&g[oz]=2.55

Upravil/a: GangstaHelper

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

USB 2.0 je 40x rychlejší než USB 1.1.
Doplňuji:
přidávám ještě jeden link:

http://buchtic.bloguje.cz/…

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet