jlci

Rozvod.Jako rodina jsme pobírali Kindergeld.Je nárok na přídavky ze SRN i po rozvodu?Mám děti ve své péči.Oba české obč.

Rozvod.Děti jsou svěřeny do mé péče. Manžel doposud pobíral Kindergeld ze SRN.Mám na přídavky nárok já? Úřady se neshodují.Včechách tvrdí, že nárok je,v SRN že není. Soudce u alimentů, že ano, a danový poradce, že nárok byl, ale že už 3 roky neplatí.Kam se obrátit? Máme oba české občanství, manžel pracuje v SRN 20let má tam psaný i pobyt. V minulosti jsem pobírala mateřskou ze SRN.

Odpovědi
Adad1985

Jedna moje známá to má taky, podmínka je, že žijí v jedné domácnosti…takže spolu nežijí, ale on má u ní trvalý pobyt, a tak dostává malá dcerka dooost slušné přídavky ze SRN :)

Petra_xx

Ve společné domácnosti musí žít žadatel s dítětem, na které chce Kindergeld pobírat. Žadatelem tedy bude matka, která sice v DE nepracuje, ale žije ve společné domácnosti s dítětem, jehož otec v DE pracuje. Sice je diskuze už starší, ale třeba se to bude hodit někomu dalšímu: https://www.ar­beitsagentur.de/da­tei/kg2-cz-merkblattkinder­geld_ba014322­.pdf – tady jsou veškeré informace o KG a tady stručně: https://prace­.starke-jobs.com/kindergeld-pridavky-na-deti-v-nemecku/?highlig­ht=kindergeld%20od%20a%2­0do%20z