rozumove zduvodneni

Co je to pojem rozumove zduvodneni???

Nejlepší odpověď
Lencis

Rozumové zdůvodnění je zhodnocení našim rozumem. Pokud např. máme chuť na jahodovou zmrzlinu a v akci, tedy ve slevě je čokoládová. Může zvítězit jen pud či emoce a koupíme jahodovou a nebo si rozumově zdůvodníme, že čokoládová je také dobrá a přitom ještě ušetříme peníze a koupíme čokoládovou 😉

Tedy to k čemu najdeme jasné a vysvětlitelné důvody, které můžeme uchopit našim rozumem jsou rozumové důvody.

To co člověk dělá podvědomě, či na základě např. víry, emocí, instinktu atd… jsou věci které většinou nelze rozumově vystvětlit-zdůvodnit.

Snad je to dostatečně vysvětleno 😁