Avatar uživatele
Registrovaný

Rozdíl mezi prezenční a kombinovanou formou VŠ studia

Zdravím všechny, ještě by mě zajímala jedna věc. Jaký je rozdíl mezi prezenční a kombinovanou formou studia na VŠ, když se jedná o přídavky, případně peníze na sociální podporu. Při prezenční formě se dostávají přídavky i další soc. dávky, ale je to tak i u kombinované formy? A člověk, který studuje na kombinované form, ale nechodí do práce, tak jak to má se soc. a zdravotním? Platí mu to stále škola? Přijde mi, že pokud člověk studuje kombinovanou, tak vlastně se celý rok jen fláká, jeden blok v měsíci si zajde na výuku, ale přitom rozdíl mezi prezenční tam není, ne?
Doplňuji:
P.S.: myslel jsem to tak, že se fláká, když studuje kombinovanou formu, ale přitom nemá práci.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Prezenční studium dává studentům obecně větší svobodu při volbě předmětů. Kurzy se pro ně otvírají většinou pravidelně a student si tak může vybrat, kdy daný předmět absolvuje. Díky tomu si mohou prezenční studenti snadněji ročníky rozkládat, přerušovat, prokládat zahraničními studijními pobyty apod. Mají také více možností, jak získat požadovaný počet kreditů: např. výběrem předmětů z nabídky jiných fakult nebo účastí na exkurzích a nepovinných praxích.

Kombinované studium má většinou pevně stanovený studijní řád. Studenti jsou tak limitováni předepsanými předměty a nemohou si volit, který semestr a v jaké seminární skupině (tedy v jaký čas, popř. u jakého vyučujícího) předmět absolvují. Jejich možnosti získat kredity jinde jsou tak o dost menší, hůře se také dostanou k zajímavým akcím či konferencím týkajících se studijního oboru.
Časová náročnost

Prezenční studium je na první pohled časově náročnější, protože vyžaduje denní docházku. Faktem ale je, že povinně většinou musíte navštěvovat pouze cvičení a praktika, zatímco na přednáškách účast nutná není. Průběžné domácí povinnosti si můžete rozložit podle rozvrhu.

Kombinované studium je naopak organizováno tak, že stačí účastnit se výuky jednou za 14 dní (popř. za měsíc), většinou v pátek či sobotu. Probírá se pouze nejobtížnější část látky a zbytek zůstává na samostudium. Často tak musíte zvládnout stejné požadavky za jeden semestr, jaké jsou na prezenční studenty kladeny v delším časovém horizontu.

http://www.vysokeskoly.cz/…

Další odpovědi v archivu Odpovědí.

http://www.odpovedi.cz/…

Doplňuji:
Ještě odkaz na status studenta, kde jsou konkrétní příklady., odkazy atd. Dol je odkaz na tabulku Status studenta.

http://www.kampomaturite.cz/…

Stáhněte si tabulku v pdf, kde jsou další podrobnosti.
články status studenta tabulka 1 2014 (pdf 599,62 kB)

Read more: http://www.kampomaturite.cz/…

další diskuze

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ještě další odkaz
http://www.vejska.cz/…

Studuji kombinovaně a je to takto - do 26 let máš i na kombinovaném studiu státem uznaný statut studenta, tzn. hlavně zdravotní a sociální pojištění za tebe hradí stát. Ovšem to je asi tak vše, co z toho plyne za výhody, protože na ISIC mají nárok jen deňáci, stejně tak různé slevy, vedení studentského účtu zdarma a jiné výhody pro studenty, které jsou většinou vázány orávě na ISIC, pro kombinované studium neplatí. Tedy - statut studenta a z toho plynoucí státem garantované úlevy máš.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1268
Zlatý ivzez 750
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 539
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.