Asker99

Rozdíl mezi důkazním prostředkem a důkazem?

Odpovědi
Kepler

Důkaz je v případě soudního i správního řízení věc nebo postup, které mohou přispět k objasnění projednávané věci v rámci dokazování, například výpověď, ohledání či rekonstrukce atd. Důkazní prostředek je pak přímo konkrétní věc, která slouží k prokázání určité skutečnosti, je tedy prostředkem k získání důkazu. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/D%C5%AFkaz_(pr%C3%A­1vo)
Pokud tomu tedy správně rozumím, důkazní prostředek může být například zajištěná vražedná zbraň a důkazem je nalezení otisku prstů na ní, nebo shoda DNA z průvodních stop.