milkyman

Rozdíl mezi§

Prosim může někdo poradit---rozdíl mezi§22/1e bod1---§22/1e bod2 silničního zákona (bodový systém). Děkuji

Nejlepší odpověď
cukrar

a přečetl jste si text?
pak je to jednoduché.
řízení když vůbec nemáte řidičák, a když Vám ho zadrželi.
Nebo nerozumím otazu.

Zdroj: ICQ 55180641

Další odpovědi
standa

I.
Zmiňované paragrafy nejsou ze „silničního zákona“ (Zákon č. 361/2000 Sb. o silničním provozu), nýbrž ze ZÁKONA O PŘESTUPCÍCH (č.200/1990 Sb.)

II.
rozdíl mezi body 1. a 2. v ustanovení § 22/1.e je, jak již bylo zmíněno, jednoznačný:

ad 1. tento bodík se týká osob, které vůbec nemají(neměly) řidičák nebo řidičák sice měly, ale nikoli potřebnou skupinu

ad 2. tento bodík se týká osob, kterým byl řidičák zadržen a ony přesto řídily

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/prestupky/cas­t2.aspx