Neonka

Rostlina, která rychle roste a fungovala by jako spolehlivý větrolam.

Odpovědi
Fun1k

Bambus?

Mili @

Jsou i okrasné tůje, které vyrostou až do 2,5 m a jsou krásně husté…
a vypadají moc hezky.

rybíz

Do budoucnosti topol, ale jinak asi ty tůje, možná tisy. Záleží, jestli to má krýt dvorek, zahrádku nebo větší pole apod.

venkovan

Nejrychlejší větrolam je zeď, či pevný vysoký plot. Pokud se jedná o zahradu.
Lze řešit také vysoké pletivo které se nechá popnout vhodnou dřevinou (je třeba počítat s váhou rostlin, tak je nutné udělat pořádné sloupky plotu). Nedoporučuji popínavé rdesno – rychle roste, ale potom se ho nikdo nezbaví. Kterou rostlinu zas záleží kde, jaké je mikroklima, pohledová expozice větrolamu apod. Zajímavá může být i popínavá hortensie, popínavé zimolezy, trubač, podražec, vistarie, … . Lze udělat větrolam z vyšších keřů, kombinovat tak, aby větrolam byl zajímavý celý rok (doba kvetení, barva podzimního listí, ozdobnost plodů, …). Do krajiny bych udělal kombinaci rychlerostoucích, ale krátkověkých (vrba, topol, bříza, …) s dlouhověkými (dub, habr, …). a sázel na střídačku.

Zdroj: život.