bolak

Roste v ČR nějaká rostlina s jedovatými bobulemi, u které by byla smrtelná dávka pouhá 1 snědená bobule?

Odpovědi
Nieto

Je tu hodne jedovatejch kytek aasi bys neco nasel/a ale tis bych z toho vynechala jelikoz je jedovata cela rostlina jen ta bobule ne

anonym

Ne jedna, ale už deset a můžeš rychle sepsat závěť – rulík zlomocný
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rul%C3%ADk_zlo­mocn%C3%BD

icurusL

Mě napadá jen Tis červený.

RyuzakiKate

Jen pro korekci – to červené, kterým je známý tis, je míšek, zduřelé děložní lůžko, nikoliv pravý plod :)