Avatar uživatele
led

Rok 2010 na Měsíci

„Před třiceti lety to bylo jasné: v roce 2010 bude na Měsíci stálá základna, astronauti po něm budou drandit ve vozítkách a cesta sem a zpátky na Zemi bude něčím tak obyčejným, že se tím noviny ani nebudou zabývat.“
Co myslíte stane se tak ještě za naší generace(tj do roku 2050)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Jahoda, PostApMan před 5031 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Je pravda, že v současné době má lidstvo, byť třeba i tak trochu nechtěně jiné priority, ale do hry vstupují kromě Ameriky a Ruska také další hráči. Letos se stala druhou nejvýkonnější ekonomikou Čína a málokdo si troufne odhadnout co bude za 15, či 20 let. Usilovat o dobytí Měsíce bude určitě Japonsko a posléze také Indie. Na našem souputníkovi se totiž např. nachází slušné zásoby paliva budoucnosti zvané hélium-3 a to bude při rostoucím hladu po energii stále lukrativnější. Takže, jak se říká bůhví a svatý Václav.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Moc tomu nevěřím.Lidstvo bude mít v tomto století hodně starostí samo se sebou.Nebudou finance ani vůle.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Můj názor na Měsíc a jeho kolonizaci je zde :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-neleta-na-mesic

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PostApMan

V té době nepočítali s tím, že vláda USA sníží dotace projektů NASA, nepočítali s tím že veškeré „volné“ finance budou využity pro hledání nových zdrojů (náhrada ropy,získávání elektřiny apod.).
Jediné co je k dobru, že si dnes člověk může u NASA a další 8 společností objednat let do vesmíru, nebo vypuštění soukromé družice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Je pravděpodobné, že bude na Měsíci základna do roku 2050. Několik různých krají zejména Čína, Spojené státy a soukromé společnosti jako SpaceX už pracují na plánech na opětovné přistání na Měsíci. V případě SpaceX se dokonce mluví o plánech na zřízení kolonie. Nicméně jestli bude cesta na Měsíc a zpět tak obyčejná, že se tím noviny nebudou zabývat, je spíše nepravděpodobné. Cestování do vesmíru je stále velmi nákladné a riskantní, takže je nepravděpodobné, že by se to stalo běžnou věcí v tak krátkém časovém horizontu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek