Petr36

Rodiče mi darovali nemovitost darovací smlouvou i s dluhy je možné tuto darovací smlouvu nějakým způsobem zrušit

Nejlepší odpověď
anonym

Odmítnout dar. Podle otázky ale už tipuju, že je podepsaná. Odstoupit lze pokud tam nebyly dluhy uvedeny. Další možnost je:
Od uzavřené darovací smlouvy lze odstoupit v několika skupinách vzájemně velmi odlišných případů. První skupinu případů představují situace, kdy se dárce zavázal odevzdat dar teprve po uzavření smlouvy a okolnosti se po uzavření smlouvy změní natolik, že by její plnění vážně ohrozilo dárcovu výživu nebo plnění jeho vyživovací povinnosti. Dárce je v takovém případě po odstoupení od smlouvy oprávněn odepřít odevzdání daru. Je tak zde výslovně upravena zásada clausula rebus sic stantibus.

Druhou skupinu případů představují situace, kdy dárce způsobí obdarovanému škodu tím, že mu daruje vědomě cizí věc a tuto skutečnost obdarovanému zatají nebo tím, že mu daruje věc, o jejíž vadě věděl a obdarovaného na ni neupozornil. V těchto případech má obdarovaný vedle práva na náhradu škody takto vzniklé možnost odstoupit od smlouvy a dar vrátit.

Další dvě skupiny případů pak představují situace, kdy dárce může dar odvolat, a to buď pro nevděk, nebo pro nouzi.
Doplňuji:
Podle Nového obč. zákoníku platného od 1.1.2014

Zdroj: http://www.kon­kursni-noviny.cz/cla­nek/darovaci-smlouva-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku-viii

Další odpovědi
frankie89

můžete jí odmítnout, stejně jako má člověk právo odmítnout dědictví.