jarm

Řízkování rybízu

Kdy a jak řízkovat rybíz. Není teď vhodný čas?
Doplňuji:
A jak? – postup

Nejlepší odpověď
atriplex

Zkuste místo řízkování „hřížení“, tam je jistota zakořenění 100%. Vezměte větev rybízu a aniž ji oddělíte od mateční rostliny ji ohněte a zasypte zemí a to tak, že vrchol větve bude koukat ze země. V místech, kde bude větev pod zemí, rybíz zakoření a na podzim odstříhnete větev od mateční rostliny, mladou sazenici vykopete a nasadíte na nové místo.

Další odpovědi
deny555

Přesně tak,konec února a začátek března.

elektrikář

Mně se polámal rybíz na podzim konce jsem dal do stimulátoru a na jaře vyrašili listy
některé větvičky letos už kvetou. Zřejmně jim dělal dobře vlhkost přez zimu a jarní tání sněhu.