Cougar

Jaké následky má řízení v opilosti na soukromém pozemku?

Dobrý den, jaké nastanou kamarádovi následky za řízení pod vlivem alkoholu v arealu autokempu? Nadýchal 1.81 promile, nikomu se nic nestalo, jenom přejel louku a přeparkoval auto, vzhledem k jeho stavu na něj ochranka zavolala policii, která následně odebrala ř.p. Při následném podání vysvětlení využil práva nevypovídat.
Paradox je, že tenhle člověk pije jen na Silvestra a při oslavě svých narozenin.., Měl plný počet bodů.
Je možná nějaká obhajoba tohodle, třeba že to nebylo na pozemních komunikacích, nebo tak něco? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Sice to nebyly pozemní komunikace, ale pokud byl v autokempu a to je veřejně přístupné místo a nevadí, že jde o soukromý pozemek. Tady bych počítal s OBECNÍM OHROŽENÍM a tak si myslím, že policie jednala dle zákonů!

Další odpovědi
gecco

Jde o veřejné prostranství (i když ne přímo silnici) a trest hrozí stejný, jako by jej chytili na silnici.
___
Mimochodem – pokud tu ochranku nenaštval ještě něčím jiným, tak musel být ve stavu, kdy nebyl schopen chůze – ochranky jsou (pokud nedojde k přímému ohrožení nebo porušení jiných pravidel) v tomto směru dost ´slepé´…

cukrar

Cogare,
pokud měl plný počet bodů, tak nesmí vůbec řídit. Asi jste chtěl napsat, že neměl ani bod.
Není důležitý, zdali jde o pozemek soukromí, či státní. Jde vždy o přestupek, popřípadě trestný čin. pokud je na veřejně přístupném pozemku..