jirka F

Říká se muži který slovně drbe druhé drbař nebo nějak jinak?

Odpovědi
Athootita

Nejčastěji nejspíše pomlouvač, méně často s archaickým příznakem klevetník.

hapiky

Možná drban.

zjentek

Tak to vím přesně, bo jsem z Prajzké, přestože matka byla němka a otec kdesi z krkonoš. U nás je drbna chlap DRBNA, stejně jako ženská! Platí 100% na Prajzské!!! K tomu bych dodal, když je tady drbna ženská, tak to často není příjemné a toleruje se to, i když někdy je to pro „probírané“ nebezpečné, přestože je to neohrožuje přímo na životě, ovšem když je drbna chlap, tak to většinou pro nikoho nijak nebezpečné není, ovšem pro drbnu chlapa je to TĚŽKÁ TRAGÉDIE a vlastně jakýsi životní handicap, s kterým tady musí, často nevědomky, žít. (;

marci1

Drbna nebo klevetník. Hezký by byl „tvar“ drbník, klepník. U nás říkáme drboš. 🙂

elkon

Nevymýšlej nesmysly, prostě pomlouvá.

Boy 13

Dobrý den. Říká se mu muž, který je drbna nebo drbař

orwell

K tomu, co zde zaznělo, bych ještě přidal třeba drboň. A když už si hrajeme se slovíčky, líbí se mně představa, jak drbna s drboňem drbou na drbništi v Drbňanech.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.