broda1

řidil jsem pod vlivem alkoholu

řidil jsem pod vlivem alkoholu, nafoukal jsem 1,13. Vztahuje se na mne amnestie?Mám už polovinu trestu za sebou.

Odpovědi
Standa1

NEVZTAHUJE !

Tento trestný čin zůstává trestným činem s nesníženými trestními sazbami i podle nového trestního zákoníku.

Technicky vzato se na tento čin ´amnestie´ vztahovat bude, ale jen proto, že rozsudek bude překvalifikován podle novelizovaného paragrafu § 274 Ohrožení pod vlivem návykové látky, ale udělené tresty se nezmění.